گیلان بهتر نوین ، بدن دختر جوان ناگهان تحلیل رفت؛ بعد از مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌ها مشخص شد که گلبول‌های سفید خونش کم شده است. نتایج آزمایش‌ها ابتلا به یک بیماری را نشان می‌داد که نامش همچنان برای بسیاری از مردم وحشت‌آفرین است. پزشکان به خانواده دختر جوان اعلام کردند که دخترشان به «سرطان خون» مبتلا شده است و باید درمانش با سرعت بالا آغاز شود.

مراحل درمان دختر قصه‌ی ما که یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه گیلان است و تمام دروس خود را پاس کرد اما به دلیل بیماری  نتوانست از پایان‌نامه‌اش دفاع کند طی ماه‌های گذشته آغازشد و خانواده‌اش که از اقشار کم‌درآمد جامعه هستند هزینه‌های زیادی را برای جلوگیری از پیشرفت سرطان او هزینه کردند اما به دلیل مشکلات مالی امکان تقبل هزینه‌های درمان او را در ادامه مسیر نداشتند.

اواسط شهریور بود که صندوق خیریه دانشجویی «ارغوان»، همکلاسی ها و اساتیدش به همراه دیگر دانشجویان و کارکنان دانشگاه گیلان با همکاری رسانه ها و شبکه های اجتماعی  اقدام به فراخوانی از خیرین برای تامین هزینه های درمان او کردند. تلاشی که در سه روز به جمع آوری ۶۹میلیون تومان، یعنی ۱۹ میلیون بیش از مبلغ از پیش اعلام شده منجر شد.

اما پایان قصه «ندا محمدی» در یازدهمین روز از پاییز فرا رسید، ناگهان خبری تلخ در دانشگاه گیلان پخش شد؛ندا محمدی بیش از این توان مقاومت در برابر سرطان خون را نداشت و دار فانی را وداع گفت.

از ندا محمدی و هم دانشگاهی های او، تنها خاطره ای خوش و یادگاری از مهربانی باقی ماند.

توضیح درباره سرنوشت کمک های مردمی برای درمان دانشجوی بیمار

گفتنی است پیش‌ازاین تصمیم گرفته‌شده بود درصورتی‌که هزینه‌های درمان این دانشجوی درگیر با سرطان کمتر از میزان واریزی شد، مبالغ اضافی در حساب بانک رسالت صندوق خیریه ارغوان نگهداری و بنا به تشخیص دو صندوق خیریه موجود در دانشگاه در موارد مشابه برای دانشجویان بیماری که کم‌بضاعت هستند هزینه شود.

طبق توافق نشست مشترک نمایندگان هیات امنای صندوق خیریه ارغوان با اعضای صندوق خیریه دانشگاهیان گیلان و آقای دکتر رستمی رئیس محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی:کل مبلغ واریزی نیکوکاران طی یک فقره چک که به امضای حجت‌الاسلام بصیری مسئول محترم نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری و همچنین آقای دکتر لشت نشائی رسیده به‌حساب مشترک صندوق خیریه ارغوان واریزشده بود تا این خیریه که پیگیر درمان دانشجو بود آن را صرف هزینه‌های درمان وی کند.

پایگاه خبری و تحلیلی گیلان بهتر نوین ، این ضایعه را به خانواده،دوستان و همه نیک اندیشانی که در این اقدام انساندوستانه مشارکت داشتند تسلیت گفته و برای آن مرحومه، رحمت و مغفرت و برای خانواده محترم صبر و بردباری آرزو دارد.