گیلان بهتر نوین ،  تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که به دلیل محکومیت در پرونده طلب زوران زلاتکوفسکی با خطر کسر امتیاز و سقوط به دسته‌ی دوم فوتبال کشور مواجه بود با پیگیری استاندار گیلان و نماینده مردم بندرانزلی از این بحران رهایی یافت.

پس از صدور حکم قطعی فیفا مبنی بر محکومیت باشگاه ملوان بندرانزلی در پرونده زوران زلاتکوفسکی با خطر کسر امتیاز و سقوط به دسته‌ی دوم فوتبال کشور و حکم به پرداخت پنج میلیارد ریال شاکی پرونده، با دستور اکید دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان، هماهنگی‌های مهندس خسته بند نماینده بندرانزلی، پیگیری ویژه مدیرکل ورزش و جوانان و تلاش‌های بی‌وقفه مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی، موضوع تامین اعتبار جهت رفع  پرونده مذکور حل و مختومه شد.

بر این اساس با تامین و پرداخت پنج میلیارد  ریال، خطر کسر امتیاز و سقوط ملوان بندرانزلی رفع و ملوانان می توانند با قدرت رقابت های لیگ دسته اول کشور را ادامه دهند.

به گزارش روابط عمومی ورزش وجوانان گیلان، ۳میلیارد ریال از این وجه با تلاش ها وپیگیری های مهران نصیری مدیرعامل ملوان، حسن خسته بند نماینده مردم انزلی مبلغ و مسعود رهنما مدیرکل ورزش وجوانان گیلان فراهم شد و با دستور دکترسالاری استاندار گیلان هم مبلغ ۲میلیارد ریال از بدهی های  بازیکن مقدونیه ای سابق ملوان پرداخت شد تا خطر محرومیت و کسرامتیاز از تیم ملوان رفع شود.

نصیری مدیرعامل باشگاه ملوان هم در این ارتباط گفت ؛با زلاتکوفسکی  توافق کردیم تا نیمی از مبلغ بدهی فصل ۹۰_۹۱ را امروز پرداخت کنیم و نیمی دیگر را حدود ۳ماه دیگر باید بپردازیم تا محرومیتی برای ملوان ایجاد نشود.