آبفای گیلان با ۱۳ واحد تصفیه خانه آب با ظرفیت ۳۵۷۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز و ۳۸۳۰۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره ، تأمین و توزیع آب شهرهای استان را بر عهده دارد

گیلان بهتر نوین/به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، مدیرکل سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز گیلان به همراه معاونین و مدیران سازمان با حضور در تصفیه خانه بزرگ آب گیلان ضمن آشنایی با مدیران ارشدو نحوه عملکردآبفای گیلان از مراحل مختلف تصفیه آب بازدید نمودند.

در ابتدای این بازدید سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به وظیفه تأمین و توزیع آب در ۵۰ شهر استان و خدمات دفع بهداشتی فاضلاب اظهار داشت: اطلاع رسانی و آگاهی گروههای مرجع و متخصصین استان از نحوه ارائه خدمات شرکت آب و فاضلاب از برنامه های مهم این شرکت در سالجاری می باشد.


مدیرعامل آبفای گیلان با بیان اینکه مجموعه وزارت نیرو برای کلیه شهرهای استان طرح های آبرسانی در دست اجرا دارد افزود: شرکت آب و فاضلاب وظیفه تولید وتوزیع آب، مانند آنچه در تصفیه خانه آب گیلان مشاهده می کنید را برعهده دارد .

وی با تأکید بر تغییر نگرش در آحاد جامعه به خصوص متخصصین جهت آگاهی از مشکلات و سختی تآمین و توزیع آب تصریح کرد: تصفیه خانه بزرگ آب گیلان یک دانشگاه است و مردم وعلاقمندان می توانند با تصفیه آب به صورت علمی آشنا شوند که آگاهی بیشتر و کاملتر مردم از طریق افزایش ضریب نفوذ اطلاع رسانی از اهم برنامه های آبفای گیلان می باشد.

در ادامه هادی نیزه باز قائم مقام مدیرعامل آبفای گیلان گزارشی از وضعیت تأمین و توزیع آب شهرهای گیلان ارائه نمود و گفت: آبفای گیلان با ۱۳ واحد تصفیه خانه آب با ظرفیت ۳۵۷۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز و ۳۸۳۰۰۰ مترمکعب مخازن ذخیره ، تأمین و توزیع آب شهرهای استان را بر عهده دارد.

وی همچنین اظهار داشت: مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان به روش BOT در حال اجراست و این تصفیه خانه تأمین کننده آب ۶۴ % جمعیت شهری استان می باشد و آبفای گیلان طرحهای ملی و استانی آبرسانی و طرحهای مهم فاضلاب را نیز در دست اجرا دارد.

در ادامه مهندس ظهیری مدیرکل سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز گیلان با اشاره به اینکه عموم مردم از حجم فعالیت های شرکت آب و فاضلاب و میزان سرمایه گذاری های آن مطلع نمی باشند اظهارداشت: اگر قرار است مردم با اهداف این سازمان همسو باشند باتوجه به نافذ بودن جهان رسانه باید از آن بهره برد.

مهندس ظهیری همچنین خاطرنشان کرد: اتصال فاضلابها به رودخانه ها از زمان قبل از انقلاب بوده و بدون پیش بینی این واقعه که چه خطراتی برای محیط زیست دارد همچنان میراث دار خطاهایی هستیم که طبیعت را با مشکل مواجه نموده است و باید با فرهنگ سازی و آگاهی با آن مقابله نمود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با ذکر پارامترهای تغییر فرهنگ تصریح کرد: در صورت الزام این تغییر و تحول یا باید افزایش قیمت اعمال نمود تا صرفه جویی صورت پذیرد که این امری بسیار دور از ذهن و شاید غیرممکن است، بنابراین باید با استفاده از دیگر ابزارها مردم اقناع گردند و مصرف را مدیریت نمایند.وی با اشاره به نظرسنجی های انجام شده در خصوص قالب های موثر در تغییر فرهنگ و آموزش عمومی اظهار داشت: میزگرد و تحلیل های کارشناسی در رده های آخر قرار دارند و برای فرهنگ سازی باید از همه قالب ها خصوصاً قالب هنری بهره برد و با خلق کاراکترهای انیمیشن از گروه کودک آغاز نمود تا پله به پله و بابرنامه ریزی در زمانی مشخص با استفاده از تمام ظرفیت ها به اهداف دست یابیم.مهندس ظهیری با تأکید بر احیاء فرهنگی که وجود داشته تصریح کرد: در آموزه های دینی آب پاس داشته شده و اسراف آن را حرام می دانستند رویکردی مجدد به این فرهنگ ، تغییر و تحول مطلوب ایجاد خواهد شد و با چند دهه سرمایه گذاری و آموزش به هدف خواهیم رسید و در این راستا بازیافت و پرهیز از اسراف باید در سرلوحه امور قرار گیرد.در پایان مراسم مهمانان دعوت شده از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز گیلان از قسمت های مختلف تصفیه خانه بزرگ آب گیلان بازدید به عمل آوردند.

درخجسته زادروز مولای متقیان حضرت علی (ع) کاروان راهیان نور آبفای گیلان عازم مناطق عملیاتی ۸سال دفاع مقدس شد

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، همزمان با روز میلاد مولود کعبه حضرت علی (ع) کاروان راهیان نوربا بدرقه مهندس حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت عازم بازدید از مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس شد.

مهندس حسینی ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر این سفر نورانی را در چنین روزی مبارک خواند و فلسفه آن را آشنایی هرچه بیشترهمکاران و خانواده های آنان از حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در ۸سال دفاع مقدس و جبه های نبرد حق علیه باطل دانست.

رئیس هیأت مدیره آبفای گیلان یکی دیگر از برکات این سفر معنوی را آشنایی بیشتر همکاران و ایجاد فضای مهر و دوستی مانند دوستی های رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این سفرها موجب می شود مودت و همدلی کارکنان شرکت بیشتر شود تا در کنار این همدلی ها و درکنار هم بتوانیم هرچه بهتر به اهداف و برنامه های شرکت و توانمندسازی مجموعه آبفای گیلان دست یابیم.

بنا به این گزارش سیروس ساسانی فرمانده پایگاه مقاومت شهید عباسپور آبفای گیلان نیز تعداد افراد اعزامی به این سفر زیارتی و نورانی را۴۰ نفر در قالب یکدستگاه اتوبوس عنوان کرد که از تاریخ ۲۲تا ۲۶ فروردین ماه از مناطق عملیاتی بازدید خواهند کرد.

مهندس حسینی مدیرعامل آبفای گیلان در جشن میلاد مولود کعبه عنوان کرد: اصلی ترین برنامه شرکت در سالجاری توانمندسازی در تمامی حوزه هاست

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، مدیرعامل شرکت در جشن میلاد حضرت علی (ع) ضمن تبریک این روز فرخنده ، توانمندسازی مجموعه آبفای گیلان را اصلی ترین برنامه در سالجاری عنوان کرد.

بنا به این گزارش سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر شفاف سازی برنامه های سال ۹۶ اظهار داشت: با توجه به متقضیات زمانی در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری برنامه ریزی خواهیم کرد و نسبت به توانمندسازی حوزه های شرکت به منظور ارائه خدمات مناسبتر اقدام خواهیم نمود.

وی در ادامه افزود: با اجرای مناسب برنامه های پیش بینی شده و یاری کارکنان شرکت به اهداف تعیین شده دست خواهیم یافت که در این راستا کاهش پرت آب و افزایش دقت لوازم اندازه گیری از اهم اولویت ها در برنامه کاری معاونین و مدیران می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر ایجاد منابع مالی مطمئن برای برنامه های پیش بینی شده تصریح کرد: با بهره مندی از این منابع ، ارکان شرکت دغدغه ای جز رشد شرکت و کارکرد مناسبتر در راستای ارائه خدمات بهتر نخواهند داشت.

مهندس حسینی همچنین خاطرنشان کرد: در آبفای گیلان با مشورت اعضای هیأت مدیره و شورای معاونین تصمیمات اتخاذ می گردد و امید است با اهتمام و یاری تمامی کارکنان شاهد پیشرفت رو به رشد شرکت باشیم .

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شریفی ضمن تبریک میلاد باسعادت امام علی (ع)به شرح مختصری از زندگی گوهربار این امام حمام پرداخت و سپس مداح اهل بیت (ع) برادر کامرانی نیز اشعاری در وصف میلاد امیرالمومنین (ع) قرائت نمود.