انتخابات عامل تحکیم نظام سیاسی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در سایه برگزاری منظم انتخابات، نظام سیاسی کشورمان قوام و دوام پیدا می کند و برگزاری انتخابات متعدد در سال های پس از انقلاب نشان دهنده نهادینه شدن مردم سالاری دینی در کشورمان است.

گیلان بهتر نوین/به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در همایش رأی اولیها در شهرستان آستارا با اشاره به وجود ۱۲ هزار رأی اولی در گیلان گفت: این تعداد رأی اولی در روز ۲۹ اردیبهشت ماه جاری برای نخستین بار در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور در پای صندوق‌های رأی در تعیین آینده کشور نقش ایفا می‌کنند.

وی یادآور شد: از رأی اولی‌ها انتظار می‌رود که برای انتخاب مدیر اجرایی ارشد کشور و مسؤولان مدیریت شهری و روستاها با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رأی، دشمنان اسلام را مأیوس کنند.

یونس رنجکش فرماندار آستارا هم در این همایش گفت: ایران امروز و فردا ثبات و توسعه خود را مدیون دانش آموزانی است که در ادوار مختلف به ویژه در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی جان خود را فدای کشور کردند. وی خاطرنشان کرد: حضور در انتخابات مقدمه ای است تا دانش آموزان بتوانند شخصیت اجتماعی خود را شکل دهند. فرماندار آستارا خطاب به دانش آموزان رأی اولی گفت:حضور در انتخابات جشن تکلیف سیاسی شما دانش آموزان است و همدلی و همبستگی را در جامعه افزون می کند.

حجت الاسلام والمسلمین حافظ نیا هم در مراسم رأی اولیهای آستارا گفت: انتخاب دومین شخصیت مهم کشور آزمون بزرگی است که همگان به ویژه دانش آموزان در معرض آن هستند و آن کس را که به صلاح کشور می دانند، برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.

سیدسجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این نشست گفت: حضور حداکثری مردم باعث ناامیدی دشمنان کشور می شود و هر رأی مردم بنا به فرموده مقام معظم رهبری رأی به نظام است.

در پایان این مراسم به دانش آموزان رأی اولی لوح سپاس اهدا شد.