رویای صعود مشترک بر باد رفت!
سپیدرود یا ملوان کدام شانس بیشتری دارند؟
هرچند محمد مایلی کهن بارها اعلام کرده که از همان ابتدای فصل نیز کمتر کسی فکر می کرد که آن ها صعود می کنند اما مشخص است که کمتر کسی روی صعود سپیدرود نیز حسابی باز کرده بود و در صورت صعود سپیدرود بدون شک مایلی کهن زیر فشار هواداران قرار خواهد گرفت. در سوی مقابل نیز سپیدرود تجربیات فراوانی از عدم صعود به مراحل بالاتر در ادوار مختلف لیگ را در کارنامه دارد.

گیلان بهتر نوین/ در آستانه دو هفته به پایان مسابقات لیگ دسته اول آزادگان سرنوشت صعود مشترک دو تیم گیلانی به لیگ برتر به مشکل بر خورد و احتمالا یکی از این دو رقیب می توانند جواز صعود را بدست آورند. پارس جنوبی تیمی که مثل سپیدرود فصل گذشته از لیگ دو به لیگ یک صعود کرده است در هفته آینده مقابل استقلال اهواز بی انگیزه ترین تیم لیگ قرار می گیرد که تا اینجای فصل حتی یک پیروزی نیز بدست نیاوده و شش بازی گذشته خود را شکست به پایان برده است. در صورت پیروزی احتمالی خارج از خانه پارس جنوبی مقابل تیم قعرنشین آن ها احتمالا صعود خود را قطعی می کنند و رقابت بین دو تیم گیلانی باقی می ماند.

سپیدرود در هفته آتی باید به مصاف گل گهر سیرجان برود که نتایج بدش در سه هفته اخیر آن ها را از صعود دور کرده است و دیگر یک مدعی جدی به حساب نمی آیند. ملوان نیز در خانه مقابل خونه به خونه ای می ایستد که در بازی رفت شکست دو بر صفر را مقابل آن ها تجربه کرده است . بابلی ها در چند هفته اخیر نتایج خوبی را کسب کردند هرچند شانسی برای صعود دیگر برای خود قائل نیستند.

هرچند محمد مایلی کهن بارها اعلام کرده که از همان ابتدای فصل نیز کمتر کسی فکر می کرد که آن ها صعود می کنند اما مشخص است که کمتر کسی روی صعود سپیدرود نیز حسابی باز کرده بود و در صورت صعود سپیدرود بدون شک مایلی کهن زیر فشار هواداران قرار خواهد گرفت. در سوی مقابل نیز سپیدرود تجربیات فراوانی از عدم صعود به مراحل بالاتر در ادوار مختلف لیگ را در کارنامه دارد. همین تیم نساجی که در هفته آخر باید مقابل سپیدرود قرار بگیرد در اواسط دهه هشتاد با تساوی مقابل سپیدرود موجبات عدم صعود سپیدرود به مرحله بالاتر را بوجود آورد. تجربیات تلخ گذشته و همچنین بازی های پیش رو با تیم های مدعی و توانمند سپیدرودی ها را در ادامه فصل با مشکل رو به رو کرده است.

سپیدرود در بازی با ایرانجوان بعد از دریافت گل نتوانست فرصت های خطرناک چندانی را روی دروازه حریف ایجاد کند، تعویض های نظرمحمدی نیز کارائی چندانی نداشتند و وی در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که دیگر سرمایه تیم در همین اندازه است و نمی توان انتظار بیشتری داشت. در سوی دیگر ملوانی ها نیز از بازی های این فصل ملوان چندان رضایتی ندارند. آن ها در اواسط نیم فصل دوم امتیازات زیادی را از دست دادند، ولی بعد از سه برد متوالی به یک شکست تلخ رسیدند و این نشان می دهد که ظاهرا آن چنان امتیاز از دست داده اند که تنها چاره کار آن ها برای صعود این است که دوبازی پیش روی خود را با برد پشت سر بگذارند. حتی دو برد نیزدر صورتی صعود آن ها را قطعی می کند که رقیب اصلیشان امتیازات بالاتر و یا حتی مساوی نیز بدست نیاورد که در صورت تساوی امتیازات شانس سپیدرود بالاتر نیز به نظر می رسد. از آن جا که ملوان تنها مقابل استقلال اهواز قعرنشین یک بار با اختلاف دو گل برده بعید به نظر می رسد در دوبازی پیش رو بتواند توان خط حمله اش آن چنان بالاتر برود که از لحاظ تفاضل گل بالاتر از سپیدرود بایستد.

با این اوصاف می توان گفت روی کاغذ سپیدرود و با ارزیابی تجربه و تاریخ ملوان شانس بیشتری برای صعود دارند. مسائلی که بدون شک فعلا در حد پیش بینی می توان به آن نگاه کرد. افسوس بزرگ بسیاری این است که باید بین این دو تیم پرطرفدار که رقابت ال گیلانوی آن ها بعد از دربی تهران تهران پرهیجان ترین بازی فوتبال ایران محسوب می شود یکی را انتخاب کنند. اما واقعیت این است که زور ملوان و سپیدرود برای صعود مشترک بیشتر از این مقابل تیم وزارت نفت نمی رسید.

گیل خبر