آغاز تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری:

مراحل انتخابات ریاست جمهوری در روزهای آینده

به گزارشپایگاه خبری، تحلیلی گیلان بهتر نوین/ ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۸ اسامی ۶ نامزد احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم را اعلام کرد. نفرات تایید صلاحیت شده شامل این افراد است:

۱- سید مصطفی آقامیرسلیم

۲- اسحاق جهانگیری

۳-حسن روحانی

۴-سید ابراهیم رئیسی ساداتی

۵-محمدباقر قالیباف

۶-سید مصطفی هاشمی طبا

در همین ارتباط علی اصغر احمدی ، معاون سیاسی وزیر کشور اعلام کرد که  زمان رسمی تبلیغات نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.

در اطلاعیه ستاد انتخابات آمده است:

ضمناً به استناد ماده ۶۶ قانون یاد شده، فعالیت های انتخاباتی نامزدها از تاریخ انتشار آگهی رسماً آغاز و ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی در ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه مورخ ۲۸ اردیبهشت ۹۶ خاتمه می پذیرد.

ان شاء الله نامزدهای محترم با الزام و احترام به قانون و نصب العین قرار دادن اخلاق مداری و مصالح کشور و مردم و با هدف برگزاری انتخاباتی با شکوه و در شأن و تراز ملت رشید ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سهم و نقش خود را در برگزاری حماسه جشن بزرگ ملی در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ به خوبی ایفا خواهند کرد و مردم هوشیار و آگاه میهن اسلامی در اقصی نقاط کشور با حضور پر تعداد و گسترده پای صندوق های اخذ رأی بار دیگر جهان را مبهوت عظمت و بزرگی خویش خواهند کرد.

مراحل انتخابات ریاست جمهوری در روزهای اینده به شرح زیر خواهد بود

اول اردیبهشت تا پنجم اردیبهشت: تمدید مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان

ششم اردیبهشت تا هفتم اردیبهشت: انتشار اسامی نامزدها توسط وزارت کشور

هشتم اردیبهشت تا ۲۷ اردیبهشت: تبلیغات انتخاباتی نامزدها

۲۸ اردیبهشت: ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی نامزدها

۲۹ اردیبهشت: اخذ رأی

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ به طور همزمان برگزار می شود.