دیدار مسئولان نظام با مقام معظم رهبری

در آستانه‌ی روز کار و کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور، صبح امروز (یکشنبه) با حضرت آیت الله خامنه‌ای دیدار کردند.

به گزارش گیلان بهتر نوین/حضرت آیت الله خامنه‌ای پیش از ظهر امروز در دیدار کارگران اعلام کردند : عمده حرف بنده با مردم است. مردم عزیز ما باید بدانند که حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف تعیین‌کننده است، تعیین‌کننده‌ی امنیت ملی است؛ اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند، کشور در امنیت خواهد بود.

ایشان خاطرنشان کردند: اینکه می‌بینید دشمن‌های وقیح و گردن‌گلفت در مقابل جمهوری اسلامی از هر عمل سختی اجتناب می‌کنند، به خاطر حضور مردم است؛ از مردم می‌ترسند. به معنای واقعی کلمه می‌ترسند. این‌ها تحلیل نیست، واقعیاتی است که مستندات آن‌ها جزو مسلمات است. وقتی ملت حضور پیدا می‌کند دشمنی که می‌خواهد با این نظام مبارزه کند مجبور می‌شود عقب بنشیند و تعرض نکند.
ایشان تاکید کردند : وقتی بین ملت و نظام فاصله ایجاد شد و ملت در صحنه حضور پیدا نکرد، آن‌وقت هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین تصریح کردند:گاهی می‌شنویم و شنیده‌ایم در گذشته بعضی‌ها گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم توانستیم سایه‌ی جنگ را از سر کشور رفع کنیم؛ نه، این حرف‌ها، حرف درستی نیست،آنچه که سایه‌ی جنگ را، سایه‌ی دشمن را در طول این سال‌های متمادی از سر کشور رفع کرده است حضور مردم بوده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخشی دیگر از سخنانشان خطاب به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کردند:برای خدمت به طبقات ضعیف وارد میدان شوید، جز با کار جهادی و انقلابی کشور به سامان نمی‌رسد.

ایشان افزودند: به نامزدهای محترم عرض می‌کنم نیت‌هایتان را خدایی کنید؛ برای قدرت نباشد؛ برای خدمت باشد، برای خدمت به مردم بخصوص خدمت به طبقات ضعیف وارد میدان مبارزه شوید، شعارها را جوری انتخاب کنید که همه بدانند شما می‌خواهید از قشر ضعیف کشور حمایت کنید.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند:این را هم همه بدانند که ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم. کار فراوان و پرحجم و با کیفیت و انقلابی. انقلابی یعنی چه؟ بعضی فکر می‌کنند می‌گوییم انقلابی یعنی کار بی‌نظم؛ خیر، یکی از خطوط اصلی کار انقلابی این است که خودمان را سرگرم زرق و برق و تشریفات نکنیم؛ کار انقلابی یعنی آن کسانی که ضوابط را تعیین می‌کنند، راه‌ها را کوتاه کنند و میانبر جلوی مردم و کارآفرین بگذارند.

رهبرانقلاب تاکید کردند: اصلی‌ترین مظهر حضور مردم، در انتخابات است. من هرگز نمی‌گویم فلان‌کس را انتخاب کنید و فلان‌کس را انتخاب نکنید اما می‌گویم سر صندوق حاضر بشوید و رأی بدهید. هرکس کشور و امنیت را دوست دارد باید سر صندوق حاضر بشود.

ایشان با بیان اینکه مردم می‌دانند که نظام جمهوری اسلامی برای عزت و امنیت و پیشرفت آن‌ها دارد تلاش می‌کند، افزودند: نظام جمهوری اسلامی دست دشمن را از این کشور قطع کرده است؛ این کار کوچکی نیست؛ کار خیلی بزرگی است.

رهبر انقلاب تصریح کردند: مردم سَرسَری به مسئله‌ی انتخابات نگاه نکنند. رأی را از روی فکر و تأمل بدهند. وقتی ما فکر کردیم، بر اساس یک منطقی، یک انتخابی کردیم و رأیمان را بر اساس آن منطق انتخاب کردیم پیش خدای متعال [هم ان‌شاالله مأجوریم] اگر درست فکر نکرده عمل کنیم، هم پیش خدا و هم پیش خودمان بعداً مسئولیم. ولی اگر بر اساس فکر، انتخابی کنیم ولو اشتباه باشد، هم خدا راضی است و هم وجدان خودتان راحت است.

رهبرانقلاب با بیان اینکه کارگر، ستون فقرات اقتصاد است، گفتند: نقش کارگر را به‌عنوان محور کار و اشتغال در کشور باید ارزش معرفی کرد که مایه‌ی سربلندی باشد. اگر از یک جوانی بپرسند پدرت چه کاره است؟ باید با افتخار بگوید کارگر است.

ایشان افزودند: امنیت کاری کارگران و معیشت کارگران مهم است… این حرف بنده به‌عنوان موعظه نیست؛ این برای این است که یک تفکر و خواست عمومی به‌وجود بیاید که همه بخواهند این مسئله تحقق پیدا کند.

رهبر انقلاب گفتند: مسئله‌ی اشتغال یک مسئله‌ی وسیع‌تری از مسئله‌ی کارگری است؛ اشتغال مسئله‌ی مهمی است برای کشور.

ایشان افزودند: الان در ایام انتخابات هم هستیم؛ هر کسی که در دولت آینده، مسئول کشور یا مسئول دولت یا مسئول بخش‌های اقتصادی دولت بشود، بایستی از روز اول، همت خود را به مسئله‌ی اشتغال بگمارد.

رهبر انقلاب گفتند: اگر مسئولین ما توانستند اشتغال را در کشور تأمین بکنند،‌ آسیب‌های اجتماعی و مشکلات دیگر هم کم خواهد شد.