به گزارش گروه اجتماعی گیلان بهتر نوین ، یکی از ضروریات پیشرفت و توسعه همه کشورها، استفاده از نیروهای جوان و متخصص در پست‌های اجرایی است. چراکه منجر به افزایش پویایی در عرصه مدیریتی می‎شود؛ بنابراین امروزه استفاده از جوانان کارکشته و مجرب در پست‎های اجرایی ضرورتی انکارناپذیر است.

هرچند که استفاده از عنصر تجربه نیز از لوازم پیشرفت‎ها کشورها و مخصوصا جمهوری اسلامی ایران است اما وجود مدیران مسن در بسیاری از مناصب کشور، چنان عرصه را بر نیروهای جوان تنگ کرده که به ندرت شاهد توجه به جوانگرایی در عرصه‎های اجرایی هستیم و به همین دلیل باید خونی تازه به رگ‎های مدیریت اجرایی کشور تزریق کنیم. شاید به همین علت بود که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، تصویب و ابلاغ شد؛ اقدامی که هرچند دیرهنگام بود اما بسیار شایسته تقدیر است.

آنچه در کشور ما از زمانی که دولت به شکل مدرن آن شکل گرفته به اثبات رسیده، این است که معمولا مدیران کشور حاضر به استفاده از نیروهای جوان نیستند و عمدتا از افراد با سن بالا که سال‌ها از بازنشستگی آنها می‎گذرد استفاده می‎شود و این در حالی است که بسیاری از همین مدیران در اوایل انقلاب که سن زیادی هم نداشتند در بالاترین مقام‎های اجرایی حضور داشتند؛ بنابراین اکنون عرصه بر جوانان تنگ شده و از آنان عمدتا در پست‎های میانی استفاده می‎شود و این در حالی است که میانگین سن مدیران ارشد در کشورهای توسعه یافته صنعتی، بین ۴۰ تا ۴۵ سال است و همین مسئله ضرورت استفاده از نخبگان جوان را دو چندان می‌کند.

از سوی دیگر، اگر گاهی اوقات و بر حسب برخی مصالح از نیروهای جوان در سمت‎های مهم اجرایی در کشور ما استفاده شده، بازدهی خود را به خوبی نشان داده است.

اخیراً با تصوب و ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، این فرصت فراهم شده تا دولت تدبیر و امید به عهدی که با جوانان بسته وفا کند و تمام سعی و همت خود را به کار گیرد که این قانون را به خوبی اجرایی کند. در این ایام که بحث معرفی چهار وزیر جدید برای وزارتخانه‎های اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی در میان است، بهترین فرصت برای حسن روحانی، رئیس جمهور است که با معرفی چهار وزیر جوان، تعهد عملی خود به استفاده از جوانان در پست‎های حساس اجرایی را اثبات کند.

در این میان یکی از گزینه‎های که از وی برای وزارت راه و شهرسازی نام برده می‎شود، دکتر علی‌اکبر حاجی‌محمدی، از جوانان نخبه و با استعدادی است که همه مراحل علمی را در دانشگاه‎های معتبر کشور طی کرده و سال‎ها تجربه مدیریت اجرایی را نیز در کارنامه خود دارد.

حاجی‌ محمدی، یک جوان المپیادی و نخبه است که مدرک کارشناسی عمران را از دانشگاه علم و صنعت تهران، کارشناسی ارشد عمران را از دانشگاه تهران و دکترای عمران را از دانشگاه امیرکبیر تهران اخذ نموده و دارای ده‌ها مقاله مهندسی در ژورنال‌های بین المللی  است. بدون تردید استفاده از چنین نیروی جوان، تحصیل‌کرده و با تجربه‎ای، می‎تواند تجربه‌ای به مراتب موفق‌تر از آذری جهرمی در پی داشته باشد و راه را برای استفاده از جوانان در دیگر پست‌های اجرایی باز کند.

حاج‌ی محمدی در پنج سال گذشته مسئول بسیاری از طرح‎های عمرانی کشور بوده  و جلسات متعددی را با استانداران سراسر کشور در مورد وضعیت پروژه های عمرانی و پیشرفت آنها برگزار کرده به طوری که با پیگیری مستمر ایشان بود که طرح‎های عمرانی بزرگ همانند راه آهن همدان، کرمانشاه و … طبق برنامه مورد بهره برداری قرار گرفت و وی از جمله متخصصینی است که تمام طرح‌های عمرانی مهم کشور را با مشخصات فنی و مالی می‌شناسد و می‎تواند در قواره یک وزیر موفق و آینده‌دار عمل کرده و این وزارتخانه حساس را به خوبی اداره کند.

در پایان باید ابراز امیدواری کرد که اکنون که شرایط برای خداحافظی با مدیران پیر و بازنشسته که سال‎ها وزارتخانه‎ها را با یکدیگر تعویض می‌کردند! فراهم شده است، استفاده از جوانان نخبه و پرانگیزه‌ای همانند دکتر حاج‌محمدی، خونی تازه به رگ‎های مدیریت اجرایی کشور تزریق و راه را برای پیشرفت و آبادانی کشور هموار کند.