بالاخره پس از ماه ها ، ماراتن انتخاب شهردار رشت عصر روز دوشنبه به پایان رسید و مهندس عبداللهی با ۶ رای به عنوان شهردار رشت انتخاب شد .
به گزارش سیاست گستر : پس از انتخاب شهردار حرف و حدیث های فراوانی در ارتباط با عملکرد ۳ عضو اصلاح طلب شورای اسلامی شهر رشت بر سر زبان ها جاریست . از این رو بر آن شدیم در این خصوص با دکتر احمد رمضانپور نرگسی منتخب اول مردم رشت در شورای اسلامی به گفتگو بنشینیم .

دکتر رمضانپور در ابتدای این گفتگوی اختصاصی  پس از تشکر از دست اندرکاران پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر جهت کوشش در تنویر افکار عمومی ، با اشاره به این نکته که انسان ها در گذر زمان ماهیت خود را نشان می دهند ، اظهار داشت : از جبهه ی اصلاحات تنها ۳ نفر توانستند به شورای شهر راه یابند . حال ، چرا فقط ۳ نفر به شورا راه یافتند ؟ بحثی است مفصل که در این گفتگو نمی گنجد .

رمضانپور با تاکید به این نکته که اگر ما ۳ نفر در لیست امید هم قرار نمی گرفتیم ، باز هم به شورا می رفتیم ، گفت : زمانی تایید من آمد که تنها دو روز فرصت تبلیغات باقی مانده بود . کاندیداهای دیگر در ۵۵ محله با هزینه های نجومی ، بصورت وسیع تبلیغ کردند .

وی افزود : مردم به تشخیص خود به بنده رای بالا دادند . آن ها با تفکر ، به عملکرد ۴۰ ساله و تفکر سیاسی من رای دادند . طبیعی است که این تفکر را نمی توان از مردم گرفت .

منتخب اول مردم در شورای رشت تصریح کرد : در آخرین روزهای ریاست دوره ای کانون فرهنگیان استان گیلان که اکنون به انجمن فرهنگیان تغییر نام داده به صراحت اعلام کردم که دوستان اگر گزینه ای دارند که زمینه ی رای آوری دارد را به ما معرفی کنند .

وی در ادامه افزود : بزرگانی از شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گیلان همچون خانم دکتر مدارایی،آقای مهندس زالفی و … می توانند شهادت دهند که در چند جلسه  بنده بارها اعلام کردم و از دوستان کمک خواستم که اگر گزینه ای دارند به ما معرفی کنند . متاسفانه بعد از دوماه فردی به ما معرفی نشد فلذا من در نطق پیش از دستورم در صحن علنی شورای اسلامی شهر برای نجات مدیریت شهری از بلاتکلیفی ، به رییس جلسه  صراحتا اعلام کردم که جبهه ی اصلاحات برای مدیریت شهرداری رشت کاندیدایی ندارد.

رمضانپور تشریح کرد :  بنابراین هیات رییسه ی شورای پنجم درخواست نمودند تا تعدادی از افراد خودشان را (جبهه ی اصولگرایان) به ما معرفی کنند تا ما از بین آنان یک نفر را که حداقل شرایط عمومی مدیریت شهری را داشته باشد انتخاب کنیم . بنابراین یک لیست ۱۷ نفره تهیه شد که در نهایت به ۷ نفر رسید.

وی گفت : یکی از افراد این لیست آقای نیکزاد بود از اردبیل . به همراه چند پیمانکار شهرداری ، یک استاد دانشگاه و دو عضو شورای شهر رشت (رسولی و عبداللهی) لیست را تشکیل می دادند.

رمضانپور افزود : رای ندادن به شهردار غیر بومی ، استراتژی ما بود . به همین دلیل نیکزاد خط خورد . از طرفی به دوستان اعلام کردیم که به پیمانکار هم رای نمی دهیم . چون اکثر این پیمانکاران از شهرداری طلبکار بودند و ممکن بود این مسئله حاشیه ساز شود .

وی عنوان داشت : نهایتا آقای دکتر موسوی که استاد دانشگاه و فرد محترمی هستند و مشاور کمیسیون عمران و نیز از اعضای اتاق فکر بنده نیز  بودند و همچنین آقایان دکتر رسولی و مهندس عبداللهی باقی ماندند.

دکتر رمضانپور با اشاره به این نکته که آقای مهندس عبداللهی ویژگی هایی داشت که دیگران نداشتند ، بیان داشت : مهندس عبداللهی، هم فرزند شهید بود و هم پرسنل رسمی شهرداری . سال ها مدیریت کرده ، و ریاست سازمان زیباسازی شهرداری رشت و شهردار منطقه ۵ را نیز در کارنامه ی خود دارد. از طرفی با بیش از ۱۶ هزار رای وارد شورا شده ، جوان و پرجنب و جوش نیز هست. و در نهایت مسائل اقتصادی را نیز خوب می فهمد
منبع:سیاست گستر