محمدباقر نوبخت با بیان اینکه لایحه بودجه در ۱۴ جلد آماده شده و فردا به مجلس ارسال می شود، تصریح کرد دولت تصمیم گرفته است پرداخت یارانه نقدی را به استان ها واگذار کند.

او اضافه کرد: به این ترتیب استان ها می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات کاملتر، نیازمندان واقعی را شناسایی کنند و یارانه نقدی فقط به آنها پرداخت شود.

به گفته نوبخت در لایحه بودجه ۹۸ ارقام بر اساس دلار ۴۲۰۰ تومانی محاسبه شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با رد موضوع محاسبه ارقام با دلار ۵۸۰۰ تومانی افزود: در کل ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومنی در نظر گرفته شده است.
نوبخت ادامه داد: اگر ارزی باقی بماند، بانک مرکزی برای تنظیم بازار نیما با همان نرخ نیما استفاده خواهد کرد که رقم آن بیشتر از چند میلیارد دلار نمی شود.

وی افزود: ارقامی مانند ۵۶۰۰ یا ۵۸۰۰ تومان مد نظر قرار می گیرد، اما هیچ کدوم اینها در بودجه لحاظ نمی شود ولی  مبنای محاسبه است.

نوبخت گفت: نظر دوستان مجلس این است که به صورت پلکانی حقوق کارمندان دولت افزایش یابد. آن‌هایی که حقوق ‌های بیش‌تری می گیرند درصد رشدشان کم‌تر و آن‌هایی که کمتر می‌گیرند تا ۲۰ درصد افزایش یابد، البته برخی از گروه های شغلی بیش‌ از ۲۰ در صد سال آینده افزایش پیدا می کند.

وی در ارتباط با قیمت بنزین و نفت در بودجه سال آینده گفت: قیمت بنزین تغییر نکرده است. قیمت نفت هم به طور متوسط ۵۴ دلار در نظر گرفته شده است. باید توضیح دهم که هیچ کدام از این ارقام در بودجه نمی‌آید، مبانی محاسباتی ما این ارقام است.