به مناسبت روز جهانی معلولان سرپرست فرمانداری شهردار، رئیس بهزیستی بخشدار بخش مرکزی لنگرود از آسایشگاه معلولین شهید محمد پور لیلاکوه بازدید و از معلولین دلجویی کردند .
محمد رنجبر، سرپرست فرمانداری لنگرود در حاشیه این بازدید طی گفتگویی با خبرنگار ما با بیان اینکه بسیاری از معلولین با وجود محدودیت های جسمی دست به کارهای بزرگ و مثال زدنی می زنند، از این قشر به عنوان افرادی که الگوهای اراده در جامعه هستند، نام برد.
وی افزود: معلولان توانمند الگوی کسانی هستند که با وجود سلامت جسمی و سرمایه هنوز نتوانسته اند شایستگی ها و توانمندهای خود را به اثبات برسانند.
وی در ادامه بر مناسب سازی فضاهای عمومی برای استفاده معلولان تاکید کرد و گفت: معلولان باید در استفاده از امکانات عمومی و رفت و آمد در سطح معابر دچار مشکل و دغدغه نباشند.
رنجبر خاطر نشان کرد: مناسب سازی پیاده روها باید برای استفاده از معلولان و سالمندان در کارگروه های تخصصی مطرح شوند و مورد توجه مدیران حوزه شهری قرار بگیرد.

مهندس رجایی شهردار لنگرود ؛

معلولان دارای  استعداد و قابلیت های زیادی هستند

همچین مهندس رجایی شهردار موفق لنگرود که در این بازدید حضور داشت ضمن گرامی داشت این روز گفت باید قبول کنیم که بسیاری لز معلولان عزیز دارای خلاقیت و استعداد های فوق العادای هستند و بر همین اساس معتقدم معلولیت ، محدویت نیست .

وی افزود: معلولان عزیز هم مانند تمامی شهروندان حق مشارکت در تمام امور جامعه را دارند . شایان گفتن است مهندس رجایی که در این بازدید به همراه سرپرست فرماداری لنگرود و تنی چند از مقامات محلی بود ، در ارتباط با همکاری شهرداری با آسایشگاه معلولان ، قول همه گونه مساعدت و همکاری را داد .

در ضمن در این بازدید مدیر آسایشکاه معلولین لیلا کوه لنگرود طی گزارشی از علمکرد آسایشگاه گفت و خواستار مساعدت بیشتر مردم و مسوولان شد