محمدرضا تابش نماینده اردکان و نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو یی با اشاره به استعفای آخوندی وزیر راه و شهرسازی و استعفای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، گفت: اگر بخواهیم این موضوع را تحلیل و تفسیر کنیم مطلب خوشایندی نیست و نشان دهنده سطح بحران در کشور و وضعیت بحرانی است.

 

او ادامه داد: اینکه وزیری در کشور چاره کار را در این ببیند که استعفا دهد و سکان وزارت را به فرد دیگری بسپارد، نشات گرفته از ضعف‌ها و موانع فرارو و مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد. باید این مشکلات را جدی بگیریم و در جهت رفع این مشکلات حرکت کنیم.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگرچه به نظر من معرفت اقتضا می‌کرد که در این وضعیت و موقعیت وزرا پایداری کنند و بمانند. مگر ملت ما صبر و حوصله نمی‌کند؟ مگر ارز ملت ما سه برابر نشده و هزینه‌های معیشتی مردم افزایش پیدا نکرده است؟ همه ملت صبوری و بردباری کرده‌اند و این مرحله را با بردباری طی می‌کنند.

 

تابش گفت: انتظار از اعضای کابینه هم این است که با مردم همراهی داشته باشند و با پایمردی و استقامت به رفع موانع و مشکلات فرارو کمک کنند و در حوزه‌های خودشان با تدبیر و خردمندی بتوانند کشور را از این پیچ سخت عبور دهند.

 

او درباره اینکه آیا روند استعفای وزرا ادامه‌دار خواهد بود، به اعتماد گفت: نمی‌توان پیش‌بینی کرد. اما اگر بر همین منوال حرکت‌هایمان را استوار کنیم شرایط در کشور برای مردم و دولتمردان سخت‌تر خواهد شد. مگر اینکه باب جدیدی در اصلاح ساختار، تعاملات بین المللی، سیاست خارجی و اقتصاد سیاسی باز شود که گشایشی بوجود بیاید.

 

او در پاسخ به اینکه مشکلات را تنها دلیل استعفاهای وزرا می‌دانید؟، تاکید کرد: در ظاهر اینگونه است اما قاعدتا پشت پرده‌ای دارد. باید پشت پرده استعفاها را از خودشان پرسید.