نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد با انتقاد از وضعیت نامناسب کاشت گل و گیاه در برخی از میادین شهری در رشت اظهار کرد: بسیاری از میادین شهری به لحاظ فضای سبز شرایط خوبی ندارند و با توجه به نزدیک شدن به ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب انتظار داریم با کاشت گل و گیاه نسبت به ایجاد شور و نشاط بیشتر در شهر توجه شود.

🔹وی به طراحی های نوین در فضاهای شهری اشاره کرد و گفت: ایجاد پارک های موضوعی نیز در راستای این مهم بوده و یقینا با پرداختن به این موضوع در کنار تنوع بخشیدن به فضای شهری، زمینه های جذب گردشگر نیز فراهم می شود.
شیرزاد با اشاره به انجام طراحی های خاص فضای شهری در برخی از استان های همجوار بیان کرد: برنامه ها و طرح های مربوط به پارک ها و فضای سبز باید از روزمرگی خارج شده و اعتبار مناسب به منظور ایجاد پارک های موضوعی در شهر در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت اختصاص داده شود.

🔹وی با تاکید به پرداخت حق اضافه کاری، جمعه کاری مربوط به کارگران فضای سبز شهرداری رشت تصریح کرد: متاسفانه گزارشاتی مبنی بر عدم پرداخت مشخص اضافه کاری ، جمعه کاری به کارگران فضای سبز به این کمیسیون ارسال شده و انتظار داریم حقوق کارگران به درستی محاسبه و پرداخت شود.

🔹رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به اینکه مجموع بدهی شهرداری رشت به پیمانکاران حوزه فضای سبز سه میلیارد و پانصد میلیون تومان است افزود: بدهی های شهرداری به پیمانکاران فضای سبز شهرداری رشت در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته و انتظار داریم در برخی از مناسبت ها از جمله عیدنوروز، شب یلدا و روز مرد کارت های هدیه به کارگران زحمتکش فضای سبز اهدا شده و این مهم در پیمان نامه شرکت های پیمانکاری با شهرداری رشت حتما مورد توجه باشد.