نهمین جلسه ی شورا ی برنامه ریزی استان گیلان در سال ۹۷ با حضور سالاری،استاندار گیلان، محمد ی ،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان،معاونین استاندار و مدیران کل و رؤسای سازمان های دولتی مستقر در گیلان برگزار شد.
در این نشست،محمدی،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان،ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی ع و همچنین با گرامیداشت روز تاریخ ساز ۲۹ اسفند،سالروز ملی شدن صنعت نفت،طی سخنانی اظهار داشت:باید تاکید کنم که اسفند ماه سال ۱۳۹۷ ،در واقع به یک ماه تاریخی و بیاد ماندنی تبدیل شده است که پس از سالها انتظار، استان گیلان سرانجام به شبکه ی خطوط مهم ریلی کشور پیوست.
وی افزود: این رویداد مهم را باید به جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم گیلان به عنوان عالی ترین مقام دولتی کشور در استان نیز تبریک گفت،قطعا این رویداد مهم،پس از تکمیل و اتصال کامل به بندر انزلی و بندر آستارا و راه آهن جمهوری آذربایجان،نقش ارزنده ای در توسعه همه‌جانبه ی استان در بلند مدت خواهد داشت.
محمدی در ادامه با اشاره به نقش مهم انسجام،آرامش و همگرایی مدیریتی در شتاب بخشیدن به روند توسعه ی استان گفت:
توسعه ی استان مرهون آرامش،اتحاد وانسجام مدیریتی دستگاههای دولتی به ریاست استاندار محترم از یک سو و نقش بی بدیل حضور مردم در صحنه های مختلف است.
وی خاطرنشان کرد:
البته اتحاد وانسجام مدیریتی به معنای حذف مباحث کارشناسی،علمی و به قول معروف بحث های طلبگی روند توسعه و پیشرفت نیست،بلکه در مواقعی وجود اختلاف نظر های علمی و کارشناسانه ،می تواند نقاط روشن تری را برای فرآیند توسعه و پیشرفت جامعه فراهم کند و این نوع اختلاف نظر ها ی کارشناسی نشان از تفرقه وتشتت نیست.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در ادامه با مذموم دانستن اختلاف افکنی و یا دامن زدن به اختلافات گفت:
معتقدم هیچ انسان و جریان اصیل و معتقد به آرمانهای انقلابی و ملی به جای اتحاد و انسجام،اختلافات عمومأ موهوم را عمده نمی‌کند.
وی در خاتمه گفت:
امیدوارم مدیران محترم دستگاههای دولتی مستقر در گیلان در سال ۱۳۹۸ نیز در قالب شورای برنامه‌ریزی استان و دیگر شوراها به ریاست جناب آقای دکتر‌ سالاری،در خدمت به آرمانهای توسعه ی استان و مردم شریف گیلان موفق باشند.

شایان گفتن است در این جلسه در ارتباط با اتمام و بهره برداری از پروژه ی مهم راه آهن قزوین_رشت به همت و تلاش ها وهدایت های همه جانبه ی و نقش بی بدیل جناب آقای دکتر نوبخت،معاون محترم رئیس جمهور ی و ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاکید شد .