محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: بیستم فروردین ماه هر سال همزمان با سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی مراسم بزرگداشت هفته هنر انقلاب در سراسر کشور برگزار می‌شود که دبیری این ستاد بزرگداشت را در استانها مراکز استانی حوزه هنری برعهده دارند.

وی ادامه داد: شهید مرتضی آوینی نماد کامل یک هنرمند انقلابی است که تلاش می‌کرد به اصل هنر و جوهره آن نزدیک شود و تمام هم و غمش آن بود که از کلیشه‌های تکراری پرهیز کند.
معاون فرهنگی هنری ادامه داد: حوزه هنری گیلان در طول سال ۱۳۹۷ علاوه بر برگزاری برنامه‌های اجرایی متعدد، اقدام به چاپ و انتشار ۴۸ عنوان محصول فرهنگی نموده که تعدادی از آن‌ها در سال گذشته رونمایی و ازاین تعداد ۲۱ عنوان در مورخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸در سالن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری، همزمان با هفته هنر انقلاب. رونمایی می‌شود که می‌توان به کتاب‌های رهبری و ایدئولوژی جنبش جنگل، هفت سال واقعه جنگل، پی دبلیو، فرمانده تخریب، تکریت با طعم پنج پنج ، اطلس جاذبه‌های طبیعی گیلان، جستاری در نقد ادبیات نمایشی، چیری میری(شعر کودک گیلکی) و… اشاره کرد.
لازم به توضیح است ویژه برنامه رونمایی از ۲۱ عنوان اثر منتشر شده از سوی حوزه هنری گیلان روز یک شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۸ با حضور جناب آقای محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان و هنرمندان و پژوهشگران گیلان برگزار می‌شود.

اجرای نمایش« کفش» همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی  

همچنین پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی مصادف با شهادت مرتضی آوینی، دفتر بچه‌های مسجد واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری گیلان، نمایش«کفش» را در سطح شهر رشت اجرا می‌کند.
وی افزود: نمایش‌»کفش» به کارگردانی محمد پورجعفری و نویسندگی سیروس همتی است که آقایان خشایار گرانسایه، سارنگ ثابت، امین حسین‌زاده و عرفان اقبالی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.
لازم به توضیح است که این نمایش از تاریخ ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۸ به مدت چهار روز در مساجد شهر رشت بعد از نماز مغرب و عشاء اجرا خواهد شد.

فروش ویژه کتاب همزمان با هفته هنر انقلاب

در خبر دیگری نیز محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: حوزه هنری گیلان به مناسبت هفته  هنر انقلاب  تمامی محصولات  فرهنگی مربوط به انقلاب و دفاع مقدس خود را از تاریخ۲۰/۱/۹۸  به مدت یک هفته با  تخفیف ۲۰ درصدی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.

وی افزود:  محصولات فرهنگی خانه کتاب حوزه هنری گیلان  با موضوعات دفاع مقدس، انقلاب و … است که علا قه مندان در صورت خرید از تخفیف ۲۰ درصدی آن بهره‌مند خواهند شد.

شایان ذکر است۲۰ الی ۲۷ فروردین که مصادف است با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده است.

علاقه‌مندان جهت خرید و تهیه آثار می­توانند به خانه کتاب حوزه هنری گیلان واقع در رشت- میدان دفاع مقدس(لاکانی) – ابتدای خیابان حافظ – نبش کوچه قلمستان ۲ مراجعه و یا با شماره  تلفن۳۳۲۶۵۵۲۴  تماس حاصل نمایند.