August 23,2019 | ۱۳۹۸/۰۶/۰۱

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان مطرح کرد:

کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق با قراردادن درجه کولر بین ۲۴ تا ۲۶

کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق با قراردادن درجه کولر بین ۲۴ تا ۲۶

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: اگر چنانچه شهروندان درجه کولر را بین ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم کننند این اقدام کوچک، حدود ۱۰ درصد مصرف برق را کاهش خواهد داد.

مهندس عظیم بلبل آبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مدیریت مصرف برق مانع از مصرف برق نیست؛ بلکه برعکس ما اعتقاد داریم به هر میزان که ضروری و مورد نیاز است می توان از انرژی برق استفاده نمود ولی تاکید بر این است که از انرژی برق، هوشمندانه، صحیح و بهینه، استفاده بعمل آید. مدیریت مصرف نیاز به همراهی همگانی دارد .
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان افزود: مدیریت مصرف نه تنها در سطح ملی بلکه به لحاظ جهانی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی اضافه کرد: با اقدامات بسیار کوچک و ساده می توان بدون هیچ هزینه ای مدیریت مصرف را اعمال کرد. به عنوان مثال اگر چنانچه درجه کولر را بین ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم کنید همین اقدام کوچک، حدود ۱۰ درصد مصرف برق را کاهش می دهد که این امر نه تنها به اقتصاد خانواده کمک می کند و هزینه های مصرف برق را کاهش می دهد، بلکه اثرات بسیار مثبتی نیز در اقتصاد ملی دارد.
وی یادآور شد: صنعت برق بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است؛ به عنوان مثال برای احداث یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی با تجهیزات مربوطه و شبکه های انتقال و فوق توزیع و توزیع نیروی برق حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم و علاوه بر آن ساخت این نیروگاه ۵ تا ۶ سال زمان خواهد برد.
وی در بخش پایانی به یکی از توفیقات برق منطقه ای گیلان اشاره کرد و گفت: در مباحث ذخیره عملیاتی و پیک سایی در سال های ۹۶ و ۹۷ شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان ، رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص داد و بسیار موفق و مطلوب عمل کرده است.