گیلان بهتر نوین ،به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، سیده زهرا میر اعلمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان رشت، در جلسه تنظیم بازار با اشاره به شرایط حساس کنونی کشور، نظارت ها را بر امور بسیار حایز اهمیت دانست و اظهار کرد: باید تمامی ادارات ذیربط حضور پر رنگ، موثر و به روزی برای کنترل بازار داشته و در همین راستا اعضای ستاد با توجه به شرایط هر فصل، مسایل و چالشها را رصد نموده تا از هر گونه نابسامانی و ایجاد آسیب به مردم جلو گیری گردد.

وی در ادامه افزود: این پایش ها و نظارت ها می بایست از چند منظر ارتقای شاخص های کمی و کیفی و بهداشتی، در دسترس بودن کالاهای ضروری مردم و همچنین هوشیاری در بحث پیشگیری از گرانفروشی و احتکار اجناس مد نظر قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان در خصوص نقش مهم بخشداران در این مهم گفت: بخشداران، ضمن همکاری و همراهی در بازدید میدانی می بایست از پتانسیل دهیاران در شناسایی انبارهای بدون مجوز و مخفی در روستاها استفاده نموده و کمبود ها و نیازهای احتمالی در خصوص کالاهای ضروری را در اسرع وقت به فرمانداری اعلام نموده تا تدابیر لازم اتخاذ گردد.

میر اعلمی در ادامه بیان نمود: این نظارت ها و بازدید ها، ضمن کنترل و شناسایی عوامل مخرب و خاطی، سبب تقویت جو روانی بازار و انتقال آثار مثبت روانی آن به مردم خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری در پایان با اشاره به مباحثی چون دور دوم سفر های تابستانی در دو ماه باقیمانده از این فصل، آمادگی برای بازگشایی مدارس و ایام سوگواری در ماه محرم، خواستار اقدامات لازم و پیگیری های مقتضی در این خصوص گردید.