عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: چند ماه پیش وزارت ورزش و جوانان گزارشی درباره حضور زنان در ورزشگاهها به کمیسیون فرهنگی مجلس داد و تاکید کرد که قرار است این حضور اول از ورزش های سالنی شروع شود و بعد به ورزش هایی مثل فوتبال برسد.

مهدی شیخ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم بااشاره به سخنان اخیر صالحی امیری، وزیر ورزش و جوانان درباره عدم مشکل قانونی برای حضور زنان در ورزشگاه ها به «خط ِاعتدال»گفت: حضور زنان در ورزشگاه ها هیچ منع قانونی ندارد و وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده است که در حال آماده سازی زمینه ورود و خروج و مستقر شدن زنان در ورزشگاه ها است و در این باره تمهیدات لازم را اندیشیده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس افزود: چند ماه پیش وزارت ورزش و جوانان گزارشی در این باره به کمیسیون فرهنگی مجلس داد و تاکید کرد که این اقدام قرار است از ورزش های سالنی شروع شود و بعد از آن نوبت به ورزش هایی مثل فوتبال می رسد.

شیخ در پاسخ به مخالفت برخی افراد برای حضور زنان در ورزشگاه ها، گفت: دیدگاهها در جامعه متکثر است و مخالفان هم مثل موافقان می توانند نظرشان را در این باره بیان کنند، ولی تاکید می کنم در این باره مشکل قانونی وجود ندارد و وزرات ورزش و جوانان در حال انجام تمهیدات لازم در این باره است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این اتفاق در آینده نزدیک اجرایی می شود چرا که در حال حاضر در برخی جاها زنان می توانند برای دیدن ورزش های سالنی در ورزشگاهها حضور فیزیکی داشته باشند. بنابراین درآینده نزدیک می توانند برای دیدن فوتبال هم به ورزشگاه بروند.