سیده زهرا میراعلمی، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان رشت، در جلسه ستاد تنظیم بازار، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم، اظهار داشت: اخلاق، رفتار، گفتار و تفکر ما باید  به گونه ای باشد که تداعی گر پیام آزادگی عاشورا گردد.

میراعلمی در ادامه افزود: در روزهای اخیر بحث تعطیلی برخی از نانوایان به دلیل کمبود و یا عدم کیفیت آرد مطرح بوده که باید با پیگیری های لازم، با افراد خاطی برخورد قانونی صورت گرفته و بدین ترتیب از آسیب های اجتماعی ناشی از این معضل جلوگیری شود.

میراعلمی در ادامه افزود: در این راستا باید توجه ویژه ای به رفع ملزومات اساسی مردم، علی الخصوص بحث نان به عنوان قوت غالب جامعه، صورت گرفته و تمرکز تلاش ها از سوی ادارات ذیربط، بر ارایه بهترین خدمات به مردم باشد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری با توجه به فرارسیدن ماه محرم و نزدیکی زمان بازگشایی مدارس بیان نمود: بررسی کمی و کیفی کالاهای ضروری و همچنین توزیع عادلانه آن در مناطق کمتر برخوردار و محروم در سطح شهر و بخش‌ها باید مورد توجه و اولویت دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته و هم افزایی دستگاه های ذیربط باعث شتاب و اثربخشی اقدامات نظارتی در بازدید های مشترک خواهد شد.

وی با تاکید بر دهیاران بر رعایت قوانین مقررات و اخلاقیات اظهار داشت دهیاران به عنوان مدیران روستایی وظیفه دارند عوامل مشکل ساز را شناسایی و مراتب را به دستگاه‌های ذیربط گزارش نمایند.