سیدمحمد احمدی در دیدار با جمعی از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی گیلان با بیان اینکه هزینه در ورزش سرمایه‌گذاری برای سلامت و تندرستی جامعه است، اظهار داشت: ورزش سبب افزایش سن امید به زندگی است.

وی با بیان اینکه خانه‌های ورزش شهری و روستایی در رشت راه‌اندازی شود، افزود: در راه‌اندازی این خانه‌ها بیمه‌ها نیز می‌توانند نقش‌آفرین باشند چرا که ترویج ورزش همگانی در نهایت سبب کاهش بیماریها و کاهش چشمگیر پرداخت خسارت توسط بیمه‌ها است.

استاد دانشگاه‌های گیلان گفت: خانه‌های ورزش در شهرها و روستاها می‌تواند به مراکز استعدادیابی ورزش نیز تبدیل شده و جوانان مستعد را به ورزش کشور معرفی کند.

احمدی با بیان اینکه فشار خون یکی از مهمترین معضلات حوزه پزشکی کشور است، خاطرنشان کرد: به گفته متخصصان ورزش می‌تواند فشار خون را در افراد جامعه تعادل بخشد.

وی با اشاره به فارغ‌التحصیلی سالانه صدها نفر متخصص علوم ورزشی در دانشگاه گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: این فارغ التحصیلان در کنار قهرمانان ورزشی گیلان نیز می‌توانند در خانه‌های ورزش و فعالیت آن نظارت و به عنوان مربی پاره‌وقت و تمام وقت بکارگیری شوند.

رئیس ادوار هیئت دو و میدانی گیلان با تکریم قهرمانان ورزشی این استان اظهار داشت: حمایت از تیم‌های ورزشی پرطرفدار نیز باید بیش از گذشته در دستور کار مسئولان باشد.

/تدبیر شرق