طی مراسمی که روز پنج شنبه با حضور دکتر پورقربان شهردار بندر انزلی ، سرهنگ صفاتی فرمانده سپاه بندر انزلی ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی، مسئولین و مدیران شهرداری برگزار شد،  محل استقرار پایگاه مقاومت بسیج شهید میری  در ساختمان مرکزی شهرداری بندرانزلی افتتاح شد.

بسیج از یک سو از تجربیات ارزشمندی برخوردار است و از سوی دیگر، به عنوان مولود انقلاب اسلامی، در مقایسه با سایر نهاد ها و ارگان ها نسبت به حفاظت از انقلاب و نظام اسلامی و تقویت روز افزون آن در زمیته های مختلف احساس تعهد و تکلیف بیشتری دارد و هم از امکانات لازم برای تقویت و استحکام ساخت درونی برخوردار است، بنابراین این نهاد مقدس، همچون گذشته، پرچمدار اقدام برای تقویت ساخت درونی نظام اسلامی می باشد و می بایست به پررنگ تر کردن نقش و جایگاه خود در این زمینه بپردازد.

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج و نیروی دریایی گفت: یکی از برنامه های  پیشنهادی من برای شهرداری بندرانزلی احداث پایگاه های مقاومت بسیج بوده و این موضوع در برنامه های آتی ما نیز است و نگاه ما به این موضوع بسیار  ویژه است.

شهردار بندرانزلی خاطر نشان نمود: پایگاه مقاومت بسیج  شهرداری بندرانزلی ۱۲ سال فعال بوده است ولی متاسفانه تا کنون جای مشخصی برای آن تعریف نکرده بودند.

وی اذعان نمود؛  حدودا صد و پنجاه نفر از همکارانمان در این پایگاه عضو هستند و این آمار قطعا با افتتاح این مکان و برنامه هایی که درآینده خواهیم داشت افزایش می یابد.

سرهنگ صفاتی فرمانده سپاه بندرانزلی در ادامه  این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج و نیروی دریایی از زحمات شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی تقدیر و تشکر نمود.

صفاتی  افزود: با توجه به شرایط خاص کشور، مدیران در راس تا به پایین، باید با روحیه بسیجی و جهادی پای کار باشیم چنانچه اگر در جبهه های جنگ آن روحیه جهادگرانه و بسیجی نبود شاید سرنوشت کشور گونه ی دیگری رقم می خورد .

ویت خاطر نشان کرد ؛ حضور بسیج، سپاه ارتش، نیروی دریایی و … فضایی را ایجاد کرد که یک وجب از خاک کشورامان را به رژیم صدام که بسیاری از کشورهای دنیا پشتیبانش بودند ندهیم.