August 07,2020 | ۱۳۹۹/۰۵/۱۷

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

فاطمه شیرزاد خبرداد؛ ایجاد تونل نور در رشت | تقویت رصد خانه کوشیار گیلانی رشت

فاطمه شیرزاد خبرداد؛ ایجاد تونل نور در رشت | تقویت رصد خانه کوشیار گیلانی رشت

فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت از ایجاد تونل نور در رشت با هدف ایجاد نشاط در شهروندان و جذب گردشگر خبر داد.

فاطمه شیرزاد اظهار کرد: تونل نور در برخی از شهرهای کشور ایجاد و این اقدام با استقبال فراوانی از سوی مردمان آن شهر و گردشگران مواجه شده و به ‌طور یقین ایجاد تونل نور در رشت نیز با استقبال خوبی مواجه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به علایق نوجوانان و جوانان شهر توجه شود افزود: علم نجوم از جمله علومی است که طرفداران فراوانی بالاخص در رده های سنی نوجوان و جوان در رشت دارد و انتظار می‌رود برخی از دیوارنگاری‌ها در رشت با محوریت علم نجوم انجام شود.

شیرزاد با تاکید به اینکه ازفعالیت انجمن نجوم در رشت باید حمایت شود بیان کرد: رصدخانه کوشیار گیلانی در کنار تالاب عینک رشت با هزینه‌های هنگفت احداث شد و در حال حاضر بدون استفاده به حال خود رهاشده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت از حضور و فعالیت انجمن نجوم ثاقب در رصدخانه کوشیار گیلانی خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سالیان طولانی است ڪه از مجموعه رصدخانه ڪوشیار گیلانی به‌درستی استفاده‌نشده یقیناً با حضور انجمن نجوم ثاقب در این مجموعه ، ضمن حمایت از رصدخانه می‌توانیم شاهد استفاده بهینه از آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ارزنده انجمن نجوم ثاقب، اثبات‌شده است، تصریح کرد: خانواده‌ها با اطمینان خاطر فرزندان خود را برای آموزش به این انجمن می‌فرستند و یقیناً با حضور و فعالیت این انجمن در رصدخانه کوشیار گیلانی، می‌توانیم این مرکز را بهتر به علاقه‌مندان معرفی و فعالیت‌های خوبی در آن انجام دهیم.