سید ولی الله عظمتی فرماندار سابق رشت که برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری رشت حاضر شده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  مشکلات معیشتی به خصوص در چند ماهه اخیر بسیار زیاد است و این حق مردم نیست و نباید این وضعیت ادامه پیدا کند.مسئولین باید به فکر معیشت مردم باشند و این وظیفه ذاتی و خدمتی همه مسئولین است و  امیدواریم شرایط تغییر پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به بحث حضور در انتخابات نیز گفت: مطمئنا مردم ما انقلابی و ولایی هستند و ثابت کردند تحت هر شرایطی پای عرصه های انقلاب حضور پیدا می کنند.

عظمتی در ادامه با انتقاد از رویه مجلس دهم بیان داشت: امیدواریم که مجلس همیشه در راس امور باشد. مردم اگاه ما با مجموعه شناختی که دارند باید با بررسی و دقت بیشتری رای خودشان را به صندوق رای بریزند تا افراد خوشنام و باتجربه معرفی شوند. من فکر می کنم بعضی از نمایندگان ما خواب بودند، نمایندگان باید از خواب بیدار شوند و جواب محبت مردم را بدهند و نوکری مردم را کنند. وی افزود: امیدواریم ما وکیل المله باشیم نه وکیل الدوله و فقط به مسئولین نچسپیم که شاهد باشیم بعضی نامه های استیضاح یک وزیر را امضا می کنند و بعد دو روز امضای خود را پس می گیرند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری لیست ها در انتخابات و احتمال حضورش در لیست اصولگرایان نیز گفت: مطمئنا لیست ها تاثیرگذار هستند که با سازو کارها و شاخص هایی که دارند افراد را انتخاب می کنند و مسئولیت این کار هم بر عهده همان متولیان است و هر تصمیمی بگیرند برای ما قابل احترام است.

عظمتی در پاسخ به سوال خبرنگار گیل خبر مبنی بر احتمال انصراف به نفع لیست اصولگریان نیز گفت: من با پشتییانی مردم آمده ام که راه را ادامه دهیم و در این مسیر امیدوارم  مردم شریف شهرستان رشت از خادم خودشان حمایت کنند و از حمایت همه جانبه آن ها بهره مند باشیم.