دکتر مسعود سلیمانی در مراسمی که به مناسبت آزادی از زندان آمریکا و بازگشت به کشور، ظهر امروز در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد با تاکید بر این‌که علم و توسعه ایران آمریکا را ناراحت می‌کند، گفت: من در این مدت دریافتم که آنچه که آمریکا را عصبانی می‌کند علم دانشمندان و دانشجویان ایرانی است و آنها از پیشرفت یک کشور اسلامی به شدت عصبانی هستند و این موضوع چشمان آنها را کور می‌کند و نمی‌دانند چه برخوردی داشته باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: نمی‌دانم چه‌طور بگویم که هیچ چیز مهم‌تر از این نیست که روی پای خودمان بایستیم و این موضوع نیز فقط از طریق علم به دست می‌آید و از علم است که می‌توانیم به همه چیز دست پیدا کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: چیزی که در زندان من را سرپا نگه داشت قرآن بود و به شما توصیه می‌کنم حتی اگر شده روزی یک آیه از قرآن را بخوانید.

این استاد دانشگاه ضمن تشکر از زحمات دستگاه‌های امنیتی، وزارت امور خارجه، دانشگاه‌ها، وزارت علوم و غیره که در آزادی او از زندان آمریکا نقش داشتند، اظهار کرد: طرف مقابل ما یک گرگ استکباری بود و خوی استکباری او اجازه نمی‌داد دادگاه من تشکیل شود اما با زحمات و پیگیری‌های تمامی مسئولان آزادی من محقق شد.

دکتر سلیمانی تاکید کرد: با تلاش و پشتکار می‌توانیم پیشرفت کنیم و به جاهای خوبی برسیم اگرچه کاستی‌هایی در این زمینه وجود دارد اما می‌توانیم با تلاش به هدف دست یابیم.

به گزارش خط اعتدال ، در این مراسم دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت، دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌المللی، دکتر تفرشی معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، خانواده دکتر مسعود سلیمانی و همچنین دانشجویان، اساتید و همچنین مسئولان دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند.