April 08,2020 | ۱۳۹۹/۰۱/۲۰

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

واکنش رییس حزب اتحاد ملت منطقه گیلان نسبت به رد صلاحیت برخی از چهره‌ها در هیئات اجرایی؛ ابراهیمی: انقیاد اژدهای هفت سر فساد با ردصلاحیت نیروهای پاک‌دست میسور نیست

واکنش رییس حزب اتحاد ملت منطقه گیلان نسبت به رد صلاحیت برخی از چهره‌ها در هیئات اجرایی؛ ابراهیمی: انقیاد اژدهای هفت سر فساد با ردصلاحیت نیروهای پاک‌دست میسور نیست

اگر به دنبال مبارزه با اژدهای هفت سر فساد و انقیاد کامل آن در کشور هستیم، راه حل رد صلاحیت چهره‌های پاک‌دست و جلوگیری از حضور آنان در مجلس نیست.

 عبدالرضا ابراهیمی، رییس حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان، در گفت‌وگویی، ضمن بیان مطالب فوق، نسبت به رد صلاحیت برخی از چهره‌های پاک‌دست و امتحان پس داده در هیئات اجرایی واکنش نشان داد.

وی اظهار کرد: متأسفانه شاهدیم که در این فرجه، برحی از چهره‌های مورد وثوق جامعه نظیر مهندس رسایی، که اشتهار به سلامت و پاک‌دستی دارند، توسط هیأت اجرایی رد صلاحیت شده‌اند.

ابراهیمی افزود: این در حالیست که اگر به دنبال مبارزه و انقیاد کامل اژدهای هفت سر فساد در کشور هستیم، این امر با ردصلاحیت نیروهای پاک‌دست و جلوگیری از حضور آنان در مجلس شورای اسلامی میسور نخواهد شد.

رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گیلان ادامه داد: مبارزه حقیقی با فساد مستلزم حضور مؤثر و بیشتر افراد پاک‌دست در مجلس شورای اسلامی است و ما بنا به شناخت کامل و تجربیات چندین و چند ساله خود، باور داریم که آقای رسایی می‌تواند یکی از سردمداران مبارزه با فساد در مجلس آینده باشد.

وی افزود: رسایی شخصی است که فقط در یک پروژه آزادراه رشت-قزوین (که به نمایندگی از وزارت راه، به عنوان مجری پروژه، مسئولیت پیگیری حسن اجرا و نظارت بر اجرای صحیح پروژه را عهده‌دار بود) که معادل چهار هزار میلیارد تومان امروز اعتبار داشت، وارد شد و بدون کوچکترین حاشیه‌ای و بدون آنکه حتی یک ریال از بیت‌المال زیر و رو شود، پروژه را به اتمام رساند و در راه دفاع از حق مردم استان حتی تا پای از دست دادن جان خود نیز پیش رفت!

ابراهیمی گفت: انتظار ما این بود که مسئولین امر انتخابات از به میدان آمدن چنین نیروهایی استقبال کنند و در ایجاد زمینه برگزاری یک انتخابات رقابتی و بانشاط پیش‌قدم باشند؛ نه اینکه در حذف این نیروها از گردونه رقابت انتخاباتی، از یکدیگر سبقت بگیرند!

رییس حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان افزود: انتظار ما از شورای محترم نگهبان و هیأت‌های نظارت بر انتخابات در سراسر کشور علی‌الخصوص در استان گیلان این است که ضمن رعایت عدالت و تقوای سیاسی و فارغ از نگرش‌ها و سوگیری‌های جناحی رایج، نسبت به احقاق حقوق همه داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم و بازگرداندن ایشان به گردونه انتخابات اقدام نمایند تا شاهد برگزاری انتخاباتی با نشاط و پرشور و تشکیل مجلسی مؤثر باشیم.