August 06,2020 | ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

مدیرکل دامپزشکی گیلان خبر داد:

مشاهده آنفولانزا فوق حاد پرندگان در بعضی مناطق گیلان | از بین رفتن هزار قطعه طیور بومی

مشاهده آنفولانزا فوق حاد پرندگان در بعضی مناطق گیلان | از بین رفتن هزار قطعه طیور بومی

عاقبتی با اذعان به اینکه مأموران دامپزشکی به‌طور دائم بررسی‌های خود را انجام می‌دهند، تصریح کرد: اخیراً در بعضی مناطق روستایی رشت و آستانه‌اشرفیه آنفولانزا فوق حاد پرندگان مشاهده شد که تاکنون یک هزار قطعه طیور بومی در چند هفته گذشته از بین رفته است.

به نقل از فارس، سهراب عاقبتی با بیان اینکه پایش از تالاب‌ها و پرندگان با سرعت و دقت بیشتری ادامه پیدا می‌کند، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی که در نیمه دوم سال وجود دارد پایش از جمعیت طیور و پرندگان مهاجر نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت بیماری آنفولانزا فوق حاد پرندگان در استان گیلان گفت: طبق آخرین آمار، هیچ گزارشی درباره آنفلوآنزا فوق‌العاده حاد پرندگان در مرغداری‌های صنعتی گیلان دریافت نشده است.

مدیرکل دامپزشکی گیلان با اذعان به اینکه مأموران دامپزشکی به‌طور دائم بررسی‌های خود را انجام می‌دهند، تصریح کرد: اخیراً در بعضی مناطق روستایی رشت و آستانه‌اشرفیه آنفولانزا فوق حاد پرندگان مشاهده شد که تاکنون یک هزار قطعه طیور بومی در چند هفته گذشته از بین رفته است.

عاقبتی پرندگان وحشی را ناقل بیماری فوق حاد پرندگان عنوان کرد و افزود: از مردمانی که در حاشیه تالاب زندگی می‌کنند تقاضا دارم آب و دانه طیور بومی را از پرندگان مهاجر جدا کنند.

وی با اشاره به علائم آنفولانزا فوق حاد پرندگان بیان کرد: مصرف کم آب و دانه و مشکلات تنفسی از مهم‌ترین علائم آنفولانزا فوق حاد پرندگان است لذا از مردم درخواست دارم مرغ و فرآورده‌های دامی خود را از مراکز مجاز و تحت دامپزشکی خریداری کنند.