اشاره: حاج ناصر عاشوری قلعه رودخانی، یکی از نمایندگان توانمند و سابق مجلس و همچنین یکی از مدیران اجرایی کاربلد و قوی کشور محسوب می شود. انتخابات پیش روی مجلس و فعالیت های اقتصادی وی در بخش خصوصی و دولتی و مباحث مختلف دیگر، مقوله هایی بودند که درنشست هم اندیشی مهندس ناصر عاشوری قلعه رودخانی، نماینده سه دوره ی مجلس شورای اسلامی از شهرستانهای فومن، شفت و همچنین دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی پالایشگاههای کشور با جمعی از اصحاب رسانه های گروهی گیلان در ارتباط با اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات و فعالیت های اقتصادی انجمن صنفی کارفرمای پالایشگاههای کشور در حوزه ی نفت و پتروشیمی و کارکرد های آنان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.در ابتدای این نشست مهندس عاشوری قلعه رودخانی، ضمن تسلیت شهادت سردار بزرگ ایران زمین، سپهبد قاسم سلیمانی تاکید کرد: تاثیر شخصیت های بزرگی همچون سردار سلیمانی در روند تثبیت امنیت در نظام و حتی در منطقه آنچنان پر رنگ و قوی بوده است که حتی میزان تاثیرات کارکردهای ایشان در بسیاری از کشورهای منطقه در بعد امنیتی بویژه در مبارزه با داعش و گروههای افراطی و مزدور فصل الخطاب است.
وی در ارتباط با فعالیت های انجمن صنفی کارفرمایی پالایشگاههای کشور اظهار داشت:«هم اکنون ما ۱۰ پالایشگاه مادر در کشور داریم و در این رابطه حرف اول را در منطقه خاور میانه می زنیم. » وی افزود:« این پالایشگاهها، ۶محصول اساسی پالایش می کنند که حدود ۸۰ درصد محصولات نفتی را شامل می شود. در ضمن دو پالایشگاه دیگر هم بخشی دولتی و بخشی نیز عمومی و خصوصی هستند که در آینده ی نزدیک آنان نیز واگذار خواهند شد و خصوصی می شوند. نماینده ی سه دوره ی مجلس شورای اسلامی از شهرستانهای فومن و شفت خاطر نشان کرد:« بعد از تولید ۶ محصول اصلی در پالایشگاهها محصولات ویژه ی دیگری از مشتقات نفتی می توان بدست آورد که مواد اولیه بسیاری از صنایع را تامین می کنند و این محصولات ویژه حدود ۲۰ درصد کل محصول پالایشی را تشکیل می دهند.»
دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی پالایشگاههای کشور با اشاره به تولید بنزین در داخل کشور گفت:« خوشبختانه با راه اندازی ابر پالایشگاه ستاره خلیج فارس، از شهریور ماه ۱۳۹۷ تا به امروز، کشور از واردات بنزین بی نیاز شده است چون فقط در این پالایشگاه بزرگ روزانه ۴۷ میلیون تن بنزین تولید می شود.»
مهندس عاشوری با اشاره به اهمیت فعالیت واحدهای پتروشیمی و راه اندازی آن در استان گیلان گفت:« قطعا پالایشگاه ها و واحد های پتروشیمی مقرون به صرفه هستند، چون باعث می شود ما در بحث خام فروشی تجدید نظر کنیم و صادراتمان را در حوزه ی محصولات و مشتقات نفتی گسترش دهیم وتولید ثروت و اشتغال را نیز در کشور پایدارتر نماییم. در ضمن امیدواریم بتوانیم در آینده ی نزدیک بحث احداث یک واحد خوب پتروشیمی در استان گیلان را مدیریت و راه اندازی کنیم. مهندس عاشوری قلعه رودخانی که کارنامه قابل قبولی در دوره های مختلف نمایندگی مجلس از شهرستانهای فومن و شفت دارد در ارتباط با انتخابات مجلس یازدهم گفت: معتقدم باید همه علایق و تفکرات سیاسی درون نظام و افراد با کثرت فراوان در انتخابات به عنوان نامزد ورود کنند و مورد قضاوت افکار عمومی قرار گیرند. هر چقدر تعداد نامزد ها بیشتر باشد، قدرت انتخاب مردم بالاتر، بهتر و کیفی تر خواهد بود.»
وی افزود:« معتقدم تکثر نامزدهای انتخاباتی به دنبال خود، کثرت آرا و مشارکت مردم را به دنبال خواهد داشت. پس از نظر بنده حضور نامزدهای متنوع و متعدد را مزاحم نمی دانم، بلکه رقبای خوبی برای پرشورتر شدن انتخابات ارزیابی می کنم. در این ارتباط نهادهای اجرایی و نظارتی نیز باید با رعایت قانون، اصل را بر برائت نامزدها بگذراند، مگر در عمل با مستندات غیر از این اثبات شود.»
وی با اشاره به جایگاه و شان کنونی مجلس گفت:« اعتقاد راسخ دارم که مجلس باید در راس امور باشد. در ضمن باور دارم اعمال و رفتار نمایندگان و کلیت مجلس می تواند اثبات کند که در راس امور است یا نه. یعنی حرمت این کار دست خود مجلس و مجلسیان است.
به گفته مهندس ناصر عاشوری قلعه رودخانی، هم اکنون مجلس با مشکلاتی از قبیل تصویب برخی قوانین غیر ضروری و کارشناسی نشده و دیگری نظارت ضعیف مواجه است.
وی ادامه داد:« بقول امام(ره) و رهبری معظم مجلس باید عصاره ی فضایل ملت باشد. مجلس باید در بعد نظارت بر اجراء و تقیین دقت بیشتری داشته باشد. »
به گفته ی عاشوری قلعه رودخانی مجلسی موفق است که در بحث نظارت و تقنین، کارآمد و مفید باشد در غیر این صورت نمی تواند در راس امور باشد.

مهندس عاشوری افزود:« ضرورت جدی دارد که در انتخابات حضور پرشور و حداکثر داشته باشیم. در این ارتباط رسانه های گروهی و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در هر چه پر حرارت تر کردن تنور انتخابات می توانند نقش آفرین باشند.