جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان رشت با هدف بررسی موانع و مشکلات  ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در مرکز استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، اعضای این کارگروه و تعدادی از نمایندگان پروژه های اقتصاد مقاومتی با هدف شناسایی  و حمایت از پروژه های اقتصادمقاومتی و رفع موانع تولید برگزار شد.

محمد علی ویشکایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت در این جلسه با تاکید بر اهمیت و لزوم حمایت از پروژه های اقتصاد مقاومتی در شرایط ایجاد جنگ اقتصادی علیه کشور از سوی دشمنان،  افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در سطح شهرستان در  راستای حمایت از پروژه های اقتصاد مقاومتی صورت پذیرفته است که امیدواریم با پی گیری و هم افزایی روسای ادارات بتوانیم چند پروژه  اقتصاد مقاومتی شهرستان را در دهه فجر امسال به مرحله بهره برداری برسانیم.

ویشکایی حمایت از رونق تولید را از دیگر اهداف این کارگروه برشمرد و گفت: رفع موانع پیش روی کارگاه های تولیدی از دیگر اقداماتی است که می تواند با تقویت تولید ملی و اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی را تقویت نماید.

سیده زهرا میراعلمی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرستان رشت دارای ۲۵۸۵ بنگاه اقتصادی است که ظرفیت اشتغال این بنگاه ها بالغ بر ۶۸ هزار نفر است.

میراعلمی با بیان اینکه ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبار جهت حمایت از طرح های اشتغال روستایی در شهرستان رشت تخصیص داده شده است، افزود: در همین راستا ۳۶۵ طرح اشتغال روستایی تاکنون مورد پذیرش قرار گرفته و ۹۲ میلیارد تومان تسهیلات در راستای حمایت از این طرح ها اعطاء شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا ۱۱ طرح اقتصاد مقاومتی در دست بررسی این کارگروه قرار دارد که در جلسه امروز موانع پیش روی ۵ طرح در زمینه های تولید خوراک دام و آبزیان، جوجه کشی، تولید محصولات لاستیکی و گردشگری  بررسی و پیگیری می شود.