یک فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه سطح بالای مشارکت مردم در انتخابات برایمان مهم است، گفت: همانطور که همیشه سطح مشارکت مردم ایران در انتخابات نسبت به دنیا بیشتر بوده است، باید این مشارکت بالا را حفظ کنیم. توصیه می کنم شورای نگهبان در تایید صلاحیت نامزدهای رد شده رافت اسلامی نشان دهد و به نحوی نباشد که کسی تصور کند به ناحق از انتخابات کنار گذاشته شده است.

در گفت وگو با «خط اعتدال»/حسن غفوری فرد، فعال سیاسی اصولگرا:به عنوان یک اصولگرا تمایل دارم اصلاح طلبان هم در رقابت حضور داشته باشند/شورای نگهبان در بررسی صلاحت نامزدهای رد شده رافت اسلامی نشان دهد/سطح مشارکت مردم ما از سطح مشارکت مردم دنیا در انتخابات بالاتر بوده است و باید این سطح مشارکت بالا را حفظ کنیم

حسن غفوری فرد، فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگو با خط اعتدال درباره رد صلاحیت های گسترده نامزدهای اصلاح طلب در مجلس یازدهم از سوی شورای نگهبان که منجر به کاهش سطح مشارکت عمومی در انتخابات می شود، گفت: اسامی اعلام شده تایید صلاحیت ها طبق گفته آقای جنتی لیست نهایی تایید شده ها نیست و آقای جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری هم در مراسم سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی وعده داد که خودش و دولت برای تایید صلاحیت نامزدهای رد شده، همه تلاششان را به کار می گیرد و با شورای نگهبان رایزنی خواهند کرد تا اشکال بر طرف شود.
این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: البته بخشی از این افراد احراز صلاحیت نشده اند، یعنی شناخته نشدند و می توانند مدارکشان را ارائه دهند که شناسایی شوند. گروهی دیگر هم که صلاحیتشان تایید نشده است ممکن است با پادرمیانی مشکلشان رفع شود. این دو با یکدیگر متفاوتند.
غفوری فرد تاکید کرد: این مهم است که کسی احساس نکند به ناحق از جریان انتخابات کنار گذاشته شده است و هیچ گروه سیاسی خودش را از رقابت انتخاباتی کنارنکشد.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: آنچه برای ما مهم است سطح بالای مشارکت است و به عنوان یک اصولگرا تمایل دارم اصلاح طلبان هم در رقابت حضور داشته باشند.
او افزود: آنچه مهم است سطح مشارکت بالا در انتخابات است که برای عقبه نظام این سطح حضور اهمیت دارد که بالا باشد. هر چند که تا کنون سطح مشارکت مردم ما از سطح مشارکت مردم دنیا در انتخابات بالاتر بوده است و باید این سطح مشارکت بالا را حفظ کنیم.
غفوری فرد در پاسخ به اینکه «باتوجه به میزان و سطح نارضایتی عمومی، مشارکت مردم در انتخابات را چطور ارزیابی می کنید، گفت: سطح مشارکت مردم را باید در تشییع جنازه شهید سردار سلیمانی دید که با نارضایتی های مقطعی که هست قابل مقایسه نیست.
او ادامه داد: میزان مشارکت مردم در ۲۲ بهمن و هم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی خودش را نشان داد و مردم ایران هرگاه که نیاز باشد به خاطر حفظ تمامیت ارضی، برای حفط امنیت ملی و استقلال کشور با تمام وجود به میدان می آیند.
این فعال سیاسی اصولگرا در پایان به شورای نگهبان درباره بررسی صلاحیت دوباره اصلاح طلبان رد شده اظهار کرد: به شورای نگهبان توصیه می کنم با رافت اسلامی بیشتری صلاحیت افراد رد شده را بررسی کند تا شاهد مشارکت بیشتر و حضور همه سلایق سیاسی در انتخابات پیش روی مجلس باشیم.