August 12,2020 | ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

در جلسه فوق العاده شورای بهداشت مصوب شد؛ دستور فرماندار انزلی برای ضدعفونی کردن محیط ادارات، دستگاههای دولتی، عمومی و بانکها

در جلسه فوق العاده شورای بهداشت مصوب شد؛ دستور فرماندار انزلی برای ضدعفونی کردن محیط ادارات، دستگاههای دولتی، عمومی و بانکها

حیدری آزاد گفت: ادارات و دستگاههای دولتی و عمومی و بانکها، با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان روزانه راس ساعتی مشخص که متعاقبا اعلام خواهد شد نسبت به تعطیلی محیط کاری حداکثر به مدت نیم ساعت جهت ضدعفونی کردن محیط اقدام نمایند.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: روسای محترم بانکهای دولتی وخصوصی مکلفند ضمن جمع آوری خودکارهای مشترک نسبت به ضدعفونی کردن چندین باره تمامی دستگاههای خودپرداز و دستگاههای نوبت دهی در طول ساعات کاری اقدام نمایند.

فرماندار انزلی خاطر نشان کرد: شهرداری بندر انزلی در جهت حفظ سلامت مردم و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مکلف است تمامی اتوبوسهای حمل ونقل عمومی را بصورت روزانه و در چندین نوبت برابر دستورالعمل شبکه بهداشت و درمان ضدعفونی نموده و سازمان تاکسیرانی نسبت به  توجیه رانندگان محترم تاکسی های شهری در خصوص ضدعفونی نمودن تاکسی ها اقدام نماید.

حیدری آزاد افزود: اطاق اصناف از طریق اتحادیه های صنفی مکلف است تمامی صنوف را به استفاده از پوزهای بانکی و ضدعفونی مرتب این دستگاهها اقدام نماید.

فرماندار یادآور شد: شبکه بهداشت و درمان مکلف است ضمن تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده و عرضه آن به مردم عزیز و شریف با هماهنگی تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت نسبت به کنترل جدی داروخانه ها و صنوف توزیع لوازم بهداشتی از عرضه ماسک و ژل های ضدعفونی کننده با قیمت های گزاف و ایجاد بازار سیاه و هم چنین عرضه ماسک  بدون وکیوم های بهداشتی جلوگیری و در صورت مشاهده بشدت با عاملین ان برخورد نماید.

حیدری آزاد افزود: استفاده از دستگاههای اثر انگشت جهت ثبت حضور و غیاب کارکنان در تمامی دستگاههای اداری و نهادهای عمومی ممنوع است و روسای ادارات و دستگاهها باید تمامی کارکنان خود را مکلف به رعایت بهداشت فردی نموده و دست دادن  در ادارات و دستگاههای تابعه را ممنوع نمایند.

رئیس شورای سلامت شهرستان بندر انزلی همچنین گفت: تمامی مرخصی ها و ماموریت های غیر ضروری روسای ادارات و اعضای شورای سلامت و مدیریت بحران تا اطلاع ثانوی لغو می گردد.

حیدری آزاد افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی اطاق اصناف و  اتحادیه نانوایان نسبت به توجیه نانوایان عزیز مبنی بر رعایت بهداشت فردی و محیطی و جدا سازی شاطر و توزیع کننده نان با کسی که مسئول دریافت پول از مشتری است اقدام نموده و به هیچ عنوان نباید شاطر و تحویل دهنده نان با دریافت کننده پول نان یک نفر باشد.

وی ادامه داد:ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان با همکاری کادر متخصص درمانی مکلف است  با تهیه مطالب و کلیپ های آموزشی ، علمی نسبت به پخش آن در پیج صدای سلامت انزلی و دیگر سایت ها، پیج های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی جهت آگاهی بخشی به مردم و پیشگیری از شیوع شایعات و بعضا دستورات غیر مستند پزشکی اقدام نماید.

فرماندار انزلی افزود: شهرداری بندر انزلی مکلف است با استفاده از تانکرهای آتش نشانی و دیگر ادوات مربوطه  نسبت به ضدعفونی کردن تمامی مراکز عمومی منجمله معابر عمومی اصلی، بازارها و پاساژهای موجود  با همکاری شبکه بهداشت ودرمان و اطاق اصناف اقدام نماید.

وی تاکید کرد: اتاق اصناف با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به توجیه تمامی صنوف بویژه رستوران ها، آشپزخانه های تهیه و توزیع غذا، تالارهای پذیرایی مبنی بر ضرورت افزایش بهداشت فردی کارکنان و ضدعفونی کردن محیط های کسب و کار برابر دستورالعمل های بهداشت و درمان اقدام نمایند.

حیدری آزاد تصریح کرد: فرماندهی محترم نیروی انتظامی با هماهنگی دادستان محترم برتردد خودروهای پلاک استانهایی که آلودگی شدید در آنها از طریق مراکز رسمی ابلاغ شده اقدام نماید.

وی ادامه داد: ادارات و دستگاههای دولتی و عمومی و بانکها، با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان روزانه راس ساعتی مشخص که متعاقبا اعلام خواهد شد نسبت به تعطیلی محیط کاری حداکثر به مدت نیم ساعت جهت ضدعفونی کردن محیط اقدام نمایند.

حیدری آزاد همچنین گفت:سازمان تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف وامور خیریه مکلفند نسبت به توجیه ضرورت ضدعفونی کردن  مساجد و بقاع متبرکه در خصوص ضد عفونی کردن محیط های مذهبی و محل عبادات وزیارت مردم  اقدام  ونظارت کامل را معمول نمایند.

فرماندار تصریح کرد :ریاست محترم بیمارستان شهید دکتر بهشتی مکلف است تدابیر وتمهیدات لازم را جهت پذیرش  وبستری بیماران انزلیچی مشکوک به ویروس کرونا را با همکاری تمامی عزیزان کادر درمانی اتخاذ نموده و بصورت روزانه اخرین وضعیت را به فرمانداری اعلام نماید.

رئیس شورای سلامت شهرستان انزلی ادامه داد:اداره میراث فرهنگی و گردشگری مکلف است با همکاری شبکه بهداشت و درمان نسبت به توجیه و نظارت بر تمامی هتل ها ؛مراکز اقامتی و بوم گردی در خصوص ضدعفونی کردن محیط خود اقدام نمایند.

وی افزود: دکتر نجفی ریاست شبکه بهداشت ودرمان بعنوان سخنگوی شورای سلامت و قرارگاه زیستی شهرستان منصوب و تمامی اخبار واطلاعات مربوط به بیماری کرونا صرفا از طریق ایشان و پیج اینستاگرامی صدای سلامت انزلی به استحضار مردم شریف و عزیز شهرستان بندرانزلی خواهد رسید.

فرماندار انزلی خاطر نشان کرد: البته مردم عزیز در جریان باشند که  جایی برای نگرانی وجود ندارد و تمامی این موارد صرفا جهت پیشگیری  و حفظ سلامت مردم مصوب شده است.

وی افزود: باید همه مردم نیز در اجرای تمامی مصوبات همراهی و همکاری نمایند تا با همدلی وهمراهی و هم افزایی بتوانیم از این شرایط خارج شویم.

حیدری آزاد تصریح کرد: فرماندهی محترم نیروی انتظامی به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس آنفولانزا و ضرورت حفظ سلامت مردم عزیز شهرستان بندر انزلی با هماهنگی دادستان محترم شهرستان از طریق اطاق اصناف و اتحادیه های مربوطه به اعضای محترم صنوف مزبور منجمله تالارداران، رستوران ها، کافی شاپها، سفره خانه ها، قهوه خانه و قلیان سراها ابلاغ نمایند؛ تا اطلاع ثانوی با توحیه خانواده های محترم و کسب رضایت انها از برگزاری مراسمات منجمله جشنهای عروسی ،ولیمه یا همایش جدا خود داری نمایند.

فرماندار انزلی گفت: شرکت پخش فرآورده های نفت شهرستان مکلف است بقید فوریت ترتیبی اتخاذ نماید تا جایگاه داران اعم از بنزین، گازوییل و گاز، سوختگیری را فقط توسط پرسنل خود انجام دهند و اجازه سوختگیری به هیچ فردی غیر از پرسنل جایگاه داده نشود تا تماس با نازل ها به حداقل برسد.

وی افزود: اداره راهداری و پایانه مکلف است با همکاری خود تعاونی های مسافربری و مسئولین ترمینال مسافربری و مالکین اتوبوسهای بین شهری، نسبت به ضد عفونی کردن داخل اتوبوسها پیش از سوار کردن مسافران اقدام نماید.

رئیس شورای تامین انزلی تصریح کرد: فرماندهان محترم نطامی، انتظامی و صنایع دفاعی مستقر در شهرستان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی اعم از کادر و وظیفه مکلفند دستور دهند تا بصورت روزانه محل اجتماعات کارکنان شامل سالن های غذاخوری، باشگاههای ورزشی، سرویس های بهداشتی، و خوابگاههای مربوطه در درون اماکن تحت فرماندهی خود را ضدعفونی و گند زدایی نمایند.

حیدری آزاد یادآور شد: برابر مصوبات تمامی سالن های ورزشی، استخرهای عمومی، میتینگ ها، کنسرت ها، تا اطلاع ثانوی در سطح شهرستان لغو می باشد.

فرماندار انزلی گفت: اداره زندان با هناهنگی با دادستان محترم و براساس پروتکل های بهداشتی مکلف است ضمن تاکید و نظارت بر بهداشت فردی زندانیان نسبت به گند زدایی و ضدعفونی کردن روزانه محیط زندان اقدام و نتیجه را مستندا به فرمانداری اعلام نماید.