April 08,2020 | ۱۳۹۹/۰۱/۲۰

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

مدیرکل سابق محیط زیست استان گیلان؛ تمام تجربه خود را برای حفظ محیط زیست گیلان به کار گرفتم | هیچ کدام از همکاران خطایی انجام ندادند

مدیرکل سابق محیط زیست استان گیلان؛ تمام تجربه خود را برای حفظ محیط زیست گیلان به کار گرفتم | هیچ کدام از همکاران خطایی انجام ندادند

محمدپور گفت: همیشه سعی کردیم که در همه امور برنامه داشته باشم و به عنوان یک سرباز و یک بومی تمام تجربه خود را برای حفظ و احیای محیط زیست استان به کار گرفتم.

قربانعلی محمدپور، مدیرکل سابق محیط زیست استان گیلان در این مراسم با بیان اینکه در هر کجا باشیم باید خادم مردم باشیم، گفت: همیشه سعی کردیم که در همه امور برنامه داشته باشم و به عنوان یک سرباز و یک بومی تمام تجربه خود را برای حفظ و احیای محیط زیست استان به کار گرفتم.

وی گفت: مدیریت پسماند یکی از اقدامات و کارهای در حال انجام در استانی است که روزانه ۱۵۰۰ تن زباله تولید می‌کند.

محمدپور با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۳ هزار میلیارد ریال برای مدیریت پسماند اختصاص داده شد، افزود: این رقم با تلاش همه مدیران استان در شرایط سخت مالی به گیلان داده شد.

وی افزود: دو کارانه کمپوست در لنگرود و تالش با پیشرفت ۷۰ درصدی در دست اجرا است و در اردیبهشت ماه تصفیه‌خانه سراوان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل سابق محیط زیست استان گیلان یادآور شد: به خودمان می‌بالیم که در ابتدای ورودم یک الی دو مورد تصفیه‌خانه بیمارستانی داشتیم ولی اکنون همه بیمارستان‌ها دارای تصفیه‌خانه هستند.

وی افزود: در این مدت خیلی مورد مواخذه قرار گرفتیم و خدا را شاکر هستیم که هیچ کدام از مدیران و همکاران ما خطایی انجام ندادند و با قوت برای پیشرفت حفظ محیط زیست کار کردند.

محمدپور در مورد تالاب‌های استان با اشاره به ورود سنبل آبی، اظهار کرد: در مورد تالاب‌ها خیلی اقدامات خوبی انجام شد و ۱۲ دستگاه برای زنده شدن تالاب نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه ساسان کفایی مدیری جدید، جوان و با تجربه در عرصه محیط زیست است، افزود: امیدوارم چرخ محیط زیست گیلان با هدایت دکتر کفایی بهتر بچرخد.