// اختصاصی // براساس گفته ی دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت و مدیریت ارشد استان و اظهار نظر جمعی از مدیران وکارشناسان درمانی و بهداشتی ،موج جدید بیماری کرونا از شروع هفته ی پیش رو در راه است که احتمالا این توانایی را دارد که بر تعداد مبتلایان به این بیماری را بیفزاید.درداین ارتباط ضرورت دارد تا در استان های قم و گیلان دولت طوری تمهید مقدمات کند تا تاب آوری این استان‌های درگیر از هفته ی گذشته خیلی بهتر باشد و غفلت های اولیه با تمام زحمات خالصانه کادر درمانی و بهداشتی به علت کمبود امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جوابگوی متقاضیان و موج بیماری باشد.
در این ارتباط دکتر زارع استاندار گیلان در جریان ویدئو کنفرانس با جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور از ایشان درخواست کردند تا در زمینه های مختلف استان گیلان را بطور ویژه و عملیاتی یاری نمایند تا این بحران را با حفاظت کیفی تر ازسلامت گیلانیان بزرگوار ،پشت سر بگذارد.
در این ارتباط به نظر می‌رسد در حال حاضر گیلان به صورت اورژانسی به امکانات زیر نیاز اساسی دارند که دولت محترم می تواند با تامین آنها ،مردم و مدیران استان را در مهار و کاهش خسارات این بیماری منحوس یاری نماید.

نیاز های اساسی استان گیلان در شرایط کنونی
این نیازهای مبرم ,فوری و اساسی عبارتند از؛
کمک به تامین کادر درمانی و بهداشتی مورد نیاز احداث بیمارستانی پیش ساخته به فوریت در گیلانتامین اعتبار برای تجهیز بیمارستان های تالش و لنگرود__درخواست از تامین اجتماعی کشور برای تجهیز و آماده سازی بهتر بیمارستان رسول اکرم ص،تعطیلی طولانی مدت مراکز آموزشی به علت گستردگی شیوع بیماری کرونا در گیلان__پشتیبانی جدی تر از دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای رفع نیازهای متنوع و متکثر تامین تجهیزات مورد نیاز قرنطینه‌ای افراد و کادر درمانی و بهداشتی کمک جدی‌تر برای تامین اقلام بهداشتی و درمانی و ضد عفونی و ماسک،دستکش های بهداشتی برای عموم مردم.
علی ایحال،تاکنون مدیریت ارشد استان و مدیریت حوزه ی درمان و بهداشت گیلان با کمبود ها و مشکلات فراوان توانسته اند بخشی از مشکلات بوجود آمده توسط بیماری خطرناک کرونا ساماندهی کنند ولی دامنه ی معضلات و مشکلات بوجود آمده و در حال بوجود آمدن آنقدر وسیع است که نیاز به کمک های همه جانبه ی دولت بطور جدی تر و عملیاتی تر دارد . مردم گیلان امیدوارند تا مقامات ارشد کشور آنان را در این بحران بخوبی دریابند.