اسطوره گیلانی فوتبال آسیا در پی تهیه لوازم حرفه‌ای پزشکى و بهداشتى بوده و نخستین محموله کمک‌های جادوگر فوتبال آسیا برای بیمارستان‌های استان گیلان به شهر رشت رسید و در انبار دانشگاه علوم پزشکی گیلان تخلیه شد.

شیوع ویروس کرونا در گیلان هم‌زمان با سایر نقاط کشور باعث اختلال در زندگی عادی مردم شده و دراین‌بین زندگی برخی را بیش از سایرین تحت‌الشعاع قرار داده است؛ از کارگران روزمزدی که به‌ناچار بیکار شده تا پزشکان و پرستارانی که با کمبود لوازم بهداشتی مواجه شدند.

محمدحسین قربانی با اشاره به حمایت سخاوتمندانه خیرین از همنوعان خود در گیلان اظهار کرد: شیوع گسترده ویروس کرونا باعث شده هم‌وطنانمان در اقصی نقاط کشور و همچنین در خارج از مرزهای ایران خواهان کمک به گیلان شوند.

وی با بیان اینکه ستاد هدایت کمک‌های مردمی جهت رفع بحران سلامت استان گیلان توسط چند تن از پزشکان برجسته گیلانی تشکیل‌شده است، افزود: گیلانیان بسیاری از اقصی نقاط کشور و جهان با بنده تماس برقرار گرفته و کمک‌های نقدی و غیر نقدی‌شان را به همنوعان خود در استان اهدا کرده و برخی از گیلانیان نظیر علی کریمی نیز آمادگی خود را برای اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی اعلام کردند.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با تأکید بر تنظیم عادلانه کمک‌های مردمی در ستاد هدایت کمک‌های مردمی تصریح کرد: کمک‌های مردمی در ستاد هدایت کمک‌های مردمی بر اساس نیازسنجی‌ها بین مراکز درمانی استان گیلان به‌صورت عادلانه توزیع می‌شوند.

پیش‌ازاین مجتبی پوربخش مجری گیلانی شبکه تلویزیونی کشورمان خبر از تلاش علی کریمی و حضور در کوی و برزن‌های تهران برای تهیه لوازم حرفه‌ای پزشکى و بهداشتى نظیر ماسک N۹۵، گان، عینک، دستکش و مواد ضدعفونی خبر داد. نخستین محموله کمک‌های علی کریمی برای بیمارستان‌های استان گیلان شامل ماسک، دستکش، گان و محلول ضدعفونی شامگاه جمعه به رشت رسید و در انبار دانشگاه علوم پزشکی گیلان تخلیه شد.