November 26,2020 | ۱۳۹۹/۰۹/۰۶

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

تکذیب دفن دسته جمعی اموات کرونایی در رشت| آرامستان هر شب ضدعفونی می شود

تکذیب دفن دسته جمعی اموات کرونایی در رشت| آرامستان هر شب ضدعفونی می شود

سهراب راستگو  گفت: شهروندان گرامی رشت یقین داشته باشند که در دفن اموات کرونایی همه پروتکل های بهداشتی و همچنین اصول و مقررات شرعی رعایت می شود. رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت با رد ایجاد گورهای دسته جمعی در این آرامستان تاکید کرد: هر گور ساخته شده که با عمق بیش از دو متر آماده […]

سهراب راستگو  گفت: شهروندان گرامی رشت یقین داشته باشند که در دفن اموات کرونایی همه پروتکل های بهداشتی و همچنین اصول و مقررات شرعی رعایت می شود.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت با رد ایجاد گورهای دسته جمعی در این آرامستان تاکید کرد: هر گور ساخته شده که با عمق بیش از دو متر آماده می شود، تنها برای دفن یک میت کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد و شایعاتی را که در زمینه دفن دسته جمعی اموات کرونایی پخش شده را به شدت تکذیب می کنم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اموات کرونایی در قطعه ای مجزا و مشخص در آرامستان رشت دفن می شوند و خانواده ها هم فعلاً هزینه ای برای دفن اموات خود پرداخت نمی کنند تا این موضوع پس از فروکش کردن بحران از شورای شهر رشت در قالب ارسال یک لایحه تعیین تکلیف شود.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت به خانواده های درگذشتگان کرونایی نیز تاکید کرد: دستکم بیش از ۲۰ روز پس از سپری شدن از زمان دفن اموات خود، به صورت غیرتجمعی و ترجیحاً فرد به فرد برای ادای احترام به عزیزان از دست رفته شان به وادی آرامستان دولت آباد مراجعه کنند تا خدای ناکرده به طور ناخواسته به دلیل تجمع دچار آلودگی ویروسی نشوند.

وی در عین حال تاکید کرد: همه اصول ایمنی، بهداشتی و شرعی در تمام‌ مراحل دفن اموات کرونایی انجام می شود و خادمان مردم در سازمان آرامستانها اجازه نمی دهند که خانواده ها علاوه بر غم از دست دادن عزیزان خود، رنج و مشقت های دیگر را نیز اضافه بر آن متحمل شوند.

راستگو خاطر نشان کرد: با ضد عفونی کردن شبانه محوطه آرامستان نیز، هر شب این فضا و مکان برای ارائه خدمات بهتر به مردم برای روز آینده آماده می شود.