گیلان بهترنوین ـ شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان در دوره مدیریت جدید، با مدیریت مهندس حسینی و بهمراه هیئت مدیره، معاونین، کارشناسان و کارکنان زحمتکش این شرکت توانسته گامهای اساسی و تاثیر گذار برای ارائه خدمات به شهروندان گیلان در اقصی نقاط استان ارائه و یا با برنامه ریزی و اقدامات در دست اجرا دارد ، که در صورت بهره برداری از اقدامات و پروژه های در دست اجرا رضایت مندی مشترکین را به صورت کیفی تر تامین خواهد کرد. هم اکنون روند انجام امور مردم در این شرکت مهم با یک مکانیزم خوب و مسئولانه و مشتری مدارانه در حال انجام است. در پی بخشی از اقدامات و عملکرد شرکت آبفای شهری گیلان می آید:
آبرسانی به شهرک ولیعصر لاهیجان با اعتباری بالغ بر ۱۳۷۰ میلیون ریال انجام شد
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، مدیر امور آبفای لاهیجان از پروژه آبرسانی به شهرک ولیعصر با اعتباری بالغ بر ۱۳۷۰ میلیون ریال خبر داد.قاسم زاهدی مدیر امور آبفای لاهیجان با اعلام این خبر افزود: با توجه به رشد و توسعه محدوده شهری تأمین خدمات زیربنایی در دستورکار قرار گرفت که در این راستا نسبت به آبرسانی به شهرک ولیعصر در ضلع شمالی کمربندی با اعتباری بالغ بر ۱۳۷۰ میلیون ریال اقدام شد.
وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه تصریح کرد: پروژه با پیشرفت فیزیکی ۴۰٪ و ۱۴۵۰ متر لوله گذاری از جنس پلی اتیلن در اقطار۱۶۰،۱۱۰و ۹۰ میلیمتر از محل اعتبارات عمرانی ، استانی (تملک دارایی های سرمایه ای) در حال اجراست.مدیر امور آبفای لاهیجان با تأکید بر اهمیت خدمات رسانی مطلوب و لزوم برخورداری شهروندان از نعمت آب شرب بهداشتی یادآور شد: ۸۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲۶۰ نفر از این طرح بهره مند خواهند شد.
در راستای ارتقاء کیفی آب انجام شد: بهسازی سیستم فیلتراسیون آب شهرگوراب زرمیخ
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، به منظور ارتقاء کیفیت آب گوراب زرمیخ نسبت به بهسازی سیستم فیلتراسیون مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی این شهر اقدام شد.علی روح الامین مدیر امور آبفای صومعه سرا با اشاره به لزوم خدمات رسانی مناسب و ارتقاء کیفی آب شرب اظهار داشت: بهسازی سیستم فیلتراسیون مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی گوراب زرمیخ با هزینه کرد ۹۵۰ میلیون ریال انجام و کیفیت آب خروجی تصفیه خانه افزایش یافت.وی با تأکید بر اینکه عملکرد صحیح سیستم فیلتراسیون موجب ارتقاء کیفیت آب خواهد شد تصریح کرد: بهسازی سیستم فیلتراسیون میزان کدورت خروجی آب را تا زیر یک واحد NTU کاهش خواهد داد .
جلوگیری از هدررفت ۴۰ لیتر در ثانیه آب با رفع ۵ فقره نشتی در رشت
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، مدیر امور آبفای رشت از رفع ۵ فقره نشتی و جلوگیری از هدررفت ۴۰ لیتر در ثانیه آب خبر داد.فرزین فرخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان رشت با اشاره به وقوع نشتی در خط انتقال ۱۲۵۰ میلیمتری محدوده پارک جنگلی سراوان اظهار داشت: با تلاش همکاران خدوم و ساعی شرکت و پیمانکار مربوطه محل وقوع نشت شناسایی و نسبت به ترمیم آنها اقدام شد.وی با بیان اینکه ۵ فقره نشتی طی ۱۰ روز شناسایی و نسبت به ترمیم آنها اقدام شد افزود: با رفع نشت به میزان ۴۰ لیتر بر ثانیه از هدررفت آب جلوگیری بعمل آمد.
ساماندهی طرح فاضلاب لاهیجان در راستای رفع مشکلات زیست محیطی
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، مدیر امور آبفای لاهیجان از تشکیل کمیته های فرعی – تخصصی با موضوع مدیریت پسماند در راستای رفع مشکلات زیست محیطی خبر داد.
قاسم زاهدی مدیر امور آبفای لاهیجان با اشاره به تشکیل کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان با عضویت دستگاههای اجرایی و محوریت فرمانداری اظهار داشت: به منظور برگزاری جلسات به صورت حرفه ای و تخصصی در راستای رفع مشکلات زیست محیطی ۴ کمیته فرعی – تخصصی نیز تشکیل و کمیته فاضلاب های شهری و روستایی با دبیری امور آبفای لاهیجان از جمله آنهاست.
آبفای تالش برای واقعی شدن درآمدها انشعابات غیرمجاز را باجدیت شناسایی می کند
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ، مدیر امور آبفای تالش از شناسایی انشعابات غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
سید محمدتقی اصلح نژاد مدیر امور آبفای تالش با تأکید بر اینکه استفاده قانونی شهروندان از آب شرب بهداشتی امکان خدمات رسانی بیشتر جهت تأمین و توزیع عادلانه آب برای سایرین را فراهم می سازد افزود: به این منظور با شناسایی انشعابات غیرمجاز نسبت به توجیه عاملان آن اقدام گردید.
وی در ادامه افزود: ۵ فقره انشعاب غیر مجاز شناسایی شد که در راستای برقراری عدالت اجتماعی و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان نسبت به جمع آوری آن اقدام گردید و با طی کردن مراحل قانونی از انشعاب مجاز برخوردار شدند.مدیر امور آبفای تالش همچنین خاطرنشان کرد: به منظور کاهش آب بدون درآمد، جلوگیری از پرت آب و دقت در مصارف مشترکین در سه ماهه اول سالجاری تعداد ۱۱۸ دستگاه کنتور خراب مشترکین تعویض شد.