July 25,2021 | ۱۴۰۰/۰۵/۰۳

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

حضور سرزده دکتر نوبخت در پرورشگاه مژدهی رشت

حضور سرزده دکتر نوبخت در پرورشگاه مژدهی رشت

صبح دکتر نوبخت بدون هماهنگی و سرزده در پرورشگاه مژدهی رشت حضور پیدا کرد. معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن پیگیری آخرین وضعیت پرورشگاه مژدهی رشت مبلغ یک میلیارد تومان  نیز به این موسسه خیریه کمک کرد. کاظم خان مژدهی و همسرش مرحوم افسر قوام زاده (مژدهی) متوفای دیماه ۱۳۴۳ […]

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن پیگیری آخرین وضعیت پرورشگاه مژدهی رشت مبلغ یک میلیارد تومان  نیز به این موسسه خیریه کمک کرد.

کاظم خان مژدهی و همسرش مرحوم افسر قوام زاده (مژدهی) متوفای دیماه ۱۳۴۳ فرزندی نداشتند و به همین خاطر از سال ۱۳۰۳ شمسی برای اولین بار در ایران در منزل شخصی شان به طور خصوصی اقدام به نگهداری چهار کودک یتیم نمودند که به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد. این زوج خیر در تابستان ۱۳۱۷ پنج باب از خانه های ملکی شان را تخریب نموده و اقدام به تاسیس موسسه ای جهت نگهداری اطفال بی سرپرست نمودند که این موسسه خیریه ابتدا با عنوان دارالایتام مژدهی و بعدها پرورشگاه مژدهی نامیده شد و امروزه به نام خانه شبانه روزی مژدهی در محله بادی الله رشت در خیابان مطهری به کار خود ادامه میدهد.