به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت شهیدان علی انصاری و علیرضا نورانی، دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان با خانواده این شهدای برجسته استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر زارع عصر امروز (شنبه) در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: تقدیر شهیدان انصاری و نورانی، این بود که در زادگاه خود به درجه رفیع شهادت نائل آیند و مردم گیلان، قدردان تلاش‌های آنان هستند.

وی خدمات ماندگار و ارزشمندی که از این شهیدان به یادگار مانده را بعنوان آثار افتخار و الگویی جاودانه از حیات و زیست شرافتمندانه پیش روی مدیران و مردم عنوان کرد.

دکتر زارع ادامه داد: نه فقط مردم گیلان بلکه مردم ایران اسلامی، این شهیدان که الگوی صادقانه از خدمت بوده و هستند را فراموش نکرده و نمی کنند.

استاندار گیلان خصلت‌های نیکوی این شهیدان بویژه توکل به خداوند متعال، خلوص نیت، مردم‌داری، تواضع، سخت‌کوشی و انگیزه وافر به مردم را الگوی آحاد جامعه خواند.

وی راه شهیدان انصاری و نورانی را پر رهرو دانست و نمونه آن را هشت هزار شهید والامقام استان گیلان ذکر کرد.

استاندار گیلان در خاتمه سخنانش گفت: باید زمینه های مناسب برای نسل جوان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را فراهم آورده و بیش از پیش آنان را با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی آشنا سازیم.

شهیدان علی انصاری و علیرضا نورانی در ١۵ تیر ماه سال ١٣۶٠ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، در مسیر عزیمت به محل کار خود (استانداری گیلان) در خیابان لاکانی شهر رشت به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند.