با اخباری که در گیلان می‌شنوم منطقه آزادانزلی تحرک خوبی را در حوزه اقتصادی کشور از جمله صادرات ایجاد کرده است و هم‌اکنون کریدور شمال – جنوب از طریق منطقه آزادانزلی فعال شده است که این مهم نشان‌دهنده عزم جدی مدیران منطقه آزادانزلی در عرصه اقتصادی کشور است

من اطمینان دارم منطقه آزادانزلی نه تنها در سطح استانی بلکه منطقه‌ای حتی در بین کشورهای حاشیه دریای خزر یک پتانسیل منحصربفرد است.

منطقه آزادانزلی هنوز به جایگاه اصلی خود دست نیافته است اما می‌تواند با تمرکز بر سرمایه‌گذاری خارجی و یا فراهم کردن سرمایه‌گذاری‌های مشترک به تولید ملی و تجارت کشور کمک کند. و با توجه به مسوولیتی که در اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان دارم با سفیر آذربایجان در ایران صحبت کردم و حتی علاقه‌مندی آذربایجانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی را نیز دریافت کردم.

فکر می‌کنم بتوانیم نشست‌های مشترکی را بین سرمایه‌گذاران آذربایجانی و ایرانی در منطقه آزادانزلی داشته باشیم

تحریم موجب شده است تا ارتباطات ما با دنیا تحت تاثیر قرار گرفته مشکلات بانکی و انتقال پول داشته باشیم، مواد اولیه و تجارت ما تحت تاثیر قرار گرفته اما یکسری مزیت‌ها ذاتی است چون کشور ما در موقعیت استثنایی دنیا است ما دوستان خوبی در اطراف حاشیه دریای کاسپین داریم که خوشبختانه رابطه صمیمانه‌ای با آنان در عرصه سیاسی و اقتصادی داریم ما می‌توانیم از مزیت‌های استانی استفاده کنیم.