معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده جمعی گفت: اهتمام داریم با افزایش توان تولید داخلی استان، نیاز مردم گیلان به این محصول تامین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ آرش فرزام صفت عصر امروز (شنبه) در جریان بازدید از یکی از واحدهای تولید ماسک در گیلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت : ششمین واحد تولید ماسک استان با ظرفیت تولید پنج هزار عدد ماسک به صورت روزانه راه اندازی شد که امکان افزایش توان تولید تا ۵۰ هزار عدد در روز را نیز دارد.
وی با بیان اینکه خط تولید ماسک در این واحد با تلاش نیروهای بومی استان و تکیه بر توان داخلی راه اندازی شده، تصریح کرد: در تلاش هستیم مسئله مواد اولیه و پارچه کافی برای ادامه فعالیت پرشتاب این واحد تامین شده و تولید تا پنج برابر میزان کنونی افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان خاطرنشان ساخت: اهتمام داریم با افزایش توان تولید داخلی استان، نیاز مردم گیلان به این محصول برطرف شود.
فرزام صفت میزان استفاده از ماسک را متاثر از فرهنگ مردم و آگاهی از این واقعیت که ماسک در مهار شیوع کرونا موثر است، دانست و گفت: در گیلان به طور متوسط روزانه ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار عدد ماسک مورد نیاز است.