استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت آشنا کردن بیشتر نسل جوان با فرهنگ علوی گفت: لازم است در کنار ابزارهای در اختیار ، از ظرفیت فضای مجازی نیز برای ترویج و تبیین پیام غدیر در جامعه استفاده ای شایسته صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در دیدار اعضای بنیاد بین المللی غدیر استان با تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر اظهار داشت: حادثه غدیر، به عنوان مولفه‌ای تاثیر گذار در زندگی بشر و در مسیر تکمیل دین مبین اسلام است.

وی غدیر را ظرفیتی بزرگ در بطن جامعه دانست که تمام شدنی نیست و با تصریح اینکه مبنای زندگی، تکوین و تعالی انسان در سایه غدیر شکل می‌گیرد؛ افزود: شخصیت امام علی(ع) نه تنها مایه افتخار شیعیان و مسلمانان جهان است بلکه سیره آن امام همام مورد توجه و تحسین نویسندگان و اندیشمندان بزرگی از جهان همچون جرج جرداق قرار گرفته و تحقیقات بسیاری درباره مولای متقیان انجام شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان تبیین و ترویج فلسفه و پیام غدیر و نیز عدالت علوی را نیاز امروز بشر عنوان و بر لزوم معرفی شایسته سیره و سبک زندگی امام علی (ع) به آحاد جامعه به ویژه نسل جوان تاکید کرد و گفت: انجام این مهم در قالب تولیدات متنوع فرهنگی، جوانان را از توطئه های دشمنان آگاه تر می سازد.

استاندار گیلان کتاب ارزشمند نهج البلاغه را آینه تمام‌نمای سیره علوی معرفی و تاکید کرد که بنیاد غدیر با بهره‌گیری از نیروهای توانمند علمی و پژوهشی خود، برای گسترش بیشتر فرهنگ غدیر برنامه ریزی کند.

دکتر زارع به برگزار نشدن تجمعات و مراسم دینی و ملی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مطابق با تصمیمات ستاد ملی مقابله با این بیماری اشاره و اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و نیز بسترهایی همچون شبکه آموزشی شاد ، باید اقدامات ترویجی و تبیینی درخصوص فرهنگ غدیر انجام شود.

وی همچنین سیستم های ارتباطی در مراکز آموزش عالی را برای انجام اقدامات تبلیغی موثر خواند و تأکید کرد که برای جانمایی و ساخت نمادی شایسته از غدیر در مرکز استان، اقدامات لازم صورت گیرد.

در این جلسه مدیر و شماری از اعضای بنیاد بین‌المللی غدیر در گیلان نیز برای هرچه بهتر اجرا شدن برنامه های در نظر گرفته شده در ایام دهه امامت و ولایت که از عید قربان تا عید سعید غدیر است؛ مطالبی بیان داشتند.