(بخش اول)

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمانی،امام جمعه شهرستان لاهیجان در ارتباط با مباحث مختلف و همچنین در باره نامه ی محرمانه به رئیس قوه قضائیه و مباحث سیاسی،اجتماعی و فرهنگی شهرستان لاهیجان،بحث چگونگی انتصاب سرپرست فرمانداری شهرستان و چالش های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و عملکرد ضعیف و انتصاب دهیاران و کثیری مسائل و دغدغه های موجود،نقطه نظرات و ایده‌های شان را بیان کرد.

 

 

عزاداری ایام محرم

 

 

ایشان در ارتباط با بحث عزاداری های محرم گفت:

با توجه به فرمایشات حضرت آقا در ارتباط با رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین دستور رئیس‌جمهور محترم،باید عزاداری های محرم با رعایت دستور العمل های بهداشتی ستاد ملی کرونا انجام شود و امیدواریم با توجه به شرایط خاص،عزاداریهای پر شور و اثرگذاری داشته باشیم.

 

 

جنبش پرسمان و مطالبه گری مردم از مسئولان

 

 

امام جمعه لاهیجان در ادامه با اشاره به بحث جنبش پرسمان و مطالبه گری از مسئولان اظهار داشت:

تریبون نماز جمعه خودش مطالبه گر است. این تریبون به عنوان مردم از مسئولان مطالبه گری خواهد کرد تا کارآمدی نظام بیش از پیش شود.همچنین در نظر داریم در آینده صندلی داغ را برای پاسخگویی مسئولان به مردم راه اندازی کنیم.

 

 

تشکیل هسته های علمی و مطالعاتی

 

 

حجت‌الاسلام سلیمانی در بخش دیگری از پاسخ به پرسش ها با اشاره به ضرورت وجود هسته های علمی و مطالعاتی در جامعه و بویژه برای جوانان گفت:

از زمان حضور ما در لاهیجان حدود ۷ ماه می گذرد که متاسفانه در این مدت مشکلات و بحرانهای زیادی اعم از بحران برف و شیوع بیماری خطرناک کرونا را داشته و داریم که مانع از انجام این بخش مهم کار شده‌اند.نا در شهرستان لنگرود این هسته های مطالعاتی ‌را با محوریت سیره نظری و عملی استاد شهید مطهری ‌را داشتیم و در لاهیجان انشاالله بعد از حل و فصل بحران کرونا ،به بررسی و تحقیق در سیره نظری و فکری حضرت آقا خواهیم پرداخت.

وی افزود:

معتقدم که باید جوانان را خلاق و فعال از نظر فکری و علمی قوی و تاثیرگذار بار آورد.جوانی می تواند موفق باشد که بتواند با مطالعه و روشنگری خودش به شبهات پاسخ بگوید.امیدواریم کرسی های علمی و فکری را در شهرستان در لاهیجان راه بیندازیم ،چون اگر جوانان آگاه،دانا وخلاق نباشند و قدرت تشخیص پایینی داشته باشند مورد سؤاستفاده سیاست بازان قرار می گیرند.

 

 

خانواده

 

 

وی همچنین با اشاره به بسیاری از دستور العمل های دینی و اخلاقی و فردی و اجتماعی در ارتباط با تقویت و تحکیم خانواده گفت :

درسها و آموزه های دینی و اخلاقی بزرگان دین و علمای بزرگ در این رابطه بسیارند ولی در سها و اموز های حضرت آیت الله جوادی آملی می تواند خیلی کمک مان کند.باید مدیران و مسئولان در اعمال و رفتار های خود خیلی دقت نمایند. اگر مسئولان و مدیران جامعه که داعیه راهنمایی و مدیریت جامعه را دارند،اگر در قبال تعدی و تجاوز به منافع

عمومی و بیت‌المال بی تفاوت باشند و یا آلوده به فساد باشند،به باورهای جوانان و افراد جامعه صدمه وارد می شود و سبک زندگی خانواده‌ها دچار چالش های جدی می شود.

امام جمعه لاهیجان افزود:

مسئولان باید دست از سیاسی کاری و اعمال تبعیض بین افراد جامعه بردارند تا خانواده ها به آرامش برسند. چگونگی عملکرد مسئولان در خانواده ها تاثیرگذار است،اگر مسئولی جهادی عمل کند و بفکر همه ی مردم باشد و بین آشنایان و منسوبین خود فرقی قائل نشود،قطعا وضع خانواده ها و مردم خوب می شود.باید صرفاً حرف زدن را کنار بگذاریم و به صورت عملیاتی به فکر مردم باشیم،چون با حرافی نمی توان دوستان أهل بیت ع را زیاد کرد. مسئولان باید با صداقت عمل کنند و مومن ،درست کار و خداترس باشند،اگر چنین بودند مردم و خانواده ها هم به سبک زندگی ایرانی اسلامی و منطقی و آرامش خواهند رسید.

 

 

نامه محرمانه به رئیس قوه قضائیه

 

 

امام جمعه لاهیجان در رابطه با نامه محرمانه ارسالی به ریاست قوه قضاییه گفت:

بعضی اوقات کارد به استخوان آدم می رسد،چون نصیحت ها و موعظه ها دیگر جواب نمی دهد. بنده به عنوان امام جمعه که به آن افتخار میکنم،بر بسیاری از مسائل و مباحث و مشکلات شهرستان احاطه ی کامل دارم ،بعضی اعمال و رفتارهای غیر قانونی و شبه قانونی و…برخی دست اندرکاران و مسئولان در شهرستان آدم را عاصی و ناامید می کند.اصل نامه در ارتباط با مبارزه با فساد مالی این غول بی شاخ و دم است که با کمال تأسف رنگ دینی هم بخود گرفته و این خیلی خطرناک است. در مورد کمیسیون ماده ۱۰۰ و موارد دیگر در شهرستان لاهیجان ویادر مناطق دیگر استان گیلان خلاف هایی صورت گرفته که باعث تقویت امر ساخت‌وساز های خلاف شده است و بنده احساس خطر کردم و نامه ای به جناب آقای رییسی ،ریاست محترم قوه قضاییه نوشتم.دراین نامه از اتفاقاتی پرده برداشتم که تمام خطوط قرمز ها را نیز برخی خلافکار رد کرده اند.اساسا آنقدر صدای فسادشان بلند است که انگار نه انگار در جمهوری اسلامی زندگی می کنند.

باید بپذیریم که وجود فساد مالی و اقتصادی خیلی خطرناک است،می خواستم بگویم این شهر فریاد رس دارد.این نامه را شخصاً تحویل دفتر ریاست محترم قوه قضاییه دادم و تا آخر پیگیری خواهم کرد تا به نتیجه برسد.

 

ادامه دارد….