January 28,2021 | ۱۳۹۹/۱۱/۰۹

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

ماجرای انتقاد شدید شهره قمر از حامد بهداد

ماجرای انتقاد شدید شهره قمر از حامد بهداد

حامد بهداد که در مراسم تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران طی سخنانی به حمایت از نوید افکاری و زندان سیاسی پرداخت. حرف‌های حامد بهداد با واکنش و حمله‌ی تند شهره قمر روبه‌رو شد. سخنان حامد بهداد در حمایت از زندانیان سیاسی چند روز پیش که جشنی به مناسبت تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران هم‌زمان با […]

سخنان حامد بهداد در حمایت از زندانیان سیاسی
چند روز پیش که جشنی به مناسبت تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران هم‌زمان با روز سینما برگزار شد، حامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون و یکی از منتخبان این جشن در سخنانی در پی حمایت از نوید افکاری و زندانیان سیاسی سخنانی ایراد کرد که با حمله شدید شهره قمر مواجه شد. حامد بهداد در سخنان خود از قضات و مسئولان برای نوید افکاری و برادرانش و سایر زندانیان سیاسی تجدیدنظر و عشق درخواست کرد که این حرف‌ها با واکنش تند شهره قمر روبه‌رو شد.

حامد بهداد در سخنان خود چنین گفت: «قصد اهانت و توهین و ناراحت کردن و آزردن کسی را ندارم، جشن سینما با جزئیات و تاریخش زیباست، به‌هرحال همه ما باهم یکی هستیم توی این کشور، روح ما باهم گره‌خورده و باهم خیلی فامیلیم و باهم خویشاوندیم، با توجه به اینکه برام خیلی سخته و خیلی هم می‌ترسم و دور از جوانمردی است که یک‌لحظه‌ای را جشن بگیرم و شادباشم و یادی نکنم از کسانی که احیاناً تحت شکنجه و ناراحتی هستن».

وی در ادامه گفت: «من نمی‌تونم یادی نکنم از همه‌کسانی که تحت تاریکی به‌عنوان یک جرمی محکوم‌به دورانی از تحمل زندان هستند، از کسانی که الآن محکوم‌به اعدام هستند، مانند برادران افکاری، نمیتونم یادی نکنم از خانم ستوده، من از همه‌کسانی که مشتی و بامعرفت هستند، کسانی که ذیصلاح هستند و مسئولیتی دارند از اون قاضی، زندان بان، مسئول، از همه‌کسانی که به نحوی به این موضوع مربوط هستند ترحم، مهربانی، تجدیدنظر، عشق میخوام».

بهداد در پایان سخنان خود می‌افزاید: «امیدوارم صدایم به گوش تک‌تک شون برسه. به‌هرحال برادران و خویشاوندان ما پیش شما امانت هستند. به یک نحوی که ناراحت تون نمیکنه حرف دل ما و صدای ما رو بشنوید تو رو خدا یه کاری بکنید. ممنونم».

حمله تند شهره قمر به حامد بهداد
این سخنان حامد بهداد، اما با واکنش تند و شدید شهره قمر همراه شد. شهره قمر در سخنانی تند به خاطر حمایت و اظهارنظر حامد بهداد درباره حکم اعدام نوید افکاری جنجال زیادی در فضای مجازی به پا کرد. قمر در پیج اینستاگرام خود در اقدامی عجیب با تهدید حامد بهداد نوشت: «جناب بازیگر، هنرمند یا هرچی … به‌جای پز روشنفکری، یه الگوی درست باش برای هم‌نسلانت، بعید نیست شما هم مثل دوستمون فردا بگی من جنسیتم زنه و فرداش انکار کنی. مثل طوطی حرف‌های منافقین و غربال نکن. من اگر حاکم بودم قطعاً همه شون رو اعدام می‌کردم».

شهره قمر چندی پیش نیز با انتشار پستی در پیج اینستاگرامی خود ترانه علیدوستی و دخترش را تهدید و اخطار داد که از  افرادی که قصد براندازی نظام را دارند حمایت نکند وگرنه با شهره قمر طرف خواهد بود.

شهره قمر کیست؟
شهره قمر متولد ۱۲ مهر ۱۳۷۲ در کردستان است. او که به دختر هزارچهره سینمای ایران معروف است از سنین نوجوانی بازیگری را آغاز و فیلم انعکاس نیز اولین تجربه سینمایی وی است. قمر در فیلم‌های دیگری هم، چون دل بی‌قرار، کریستال و دربست آزادی نیز به ایفای نقش پرداخته است.