جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان شفت به ریاست محمد حسن پور سرپرست فرمانداری برگزار شد.

حسن پور در این جلسه تامین کالاهای اساسی و ارزاق عمومی مردم را اولویت اول ستاد تنظیم بازار عنوان کرد و گفت: تحت هیچ عنوان نباید خدشه‌ای به سبد ارزاق خانوار وارد شود، تا شرمنده مردم نشویم. آرامش روانی و امنیت خاطر مردم یکی از مهم‌ترین وظایفی است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان شفت با اشاره به نوسانات نرخ ارز و تلاطم‌های بازار گفت: در این نوسانات سودجویی های برخی باعث می شود تا با نوسانات قیمت روبرو شویم یا با احتکار کنندگانی روبرو هستیم که برای سود بیشتر بازار را دچار کمبود یا استانهای دیگری را برای  فروش انتخاب می‌کنند.

حسن پور با بیان اینکه بسیاری از کسبه و اصناف در شرایط سخت، مومنانه پای کار ایستادند گفت: کم فروشی عده‌ای متخلف نافی تلاش و همراهی و تعهد اصناف نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان شفت با اشاره به نقش با اهمیت دستگاه‌های نظارتی گفت: در شرایطی که بسیاری از افراد قانون مدار هستند ؛ عده‌ای نیز هستند که قانون را دور می‌زنند و تخلف میکنند و در اینجاست که باید نقش قانون و دستگاه‌های نظارتی پررنگ شود و با کسی که منافع مردم شهرستان را در نظر نمی‌گیرد و کم فروشی می‌کند برخورد شود، فرقی هم نمی‌کند در چه صنفی باشد. مردم باید ببینند که با متخلف برخورد می‌ شود و همین امر اعتماد مردم را ترمیم می‌کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان شفت همچنین با بیان اینکه گزارشات درست ما را به تصمیم گیری‌های درست می‌رساند گفت: در جلسات تنظیم بازار نیازمند دریافت گزارشات صحیح و متقن هستیم تا بتوانیم با توجه به ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات اقدام کنیم.

وی در ادامه با توجه به نیاز روزانه ۳ تن مرغ در شهرستان گفت: با پیگیری های بعمل آمده و گزارشات دریافتی از اتحادیه مرغداران شهرستان تا شب عید نیاز و کمبودی در خصوص تامین مرغ گرم نخواهیم داشت و همچنان مرغ با قیمت هر کیلو ۲۰/۴۰۰ تومان عرضه خواهد شد.

حسن پور سپس در مورد زمان بازگشایی تالارها گفت: در مورد تالارها با توجه به اینکه جزء مکانهای پر خطر قرار گرفته است باید در سطح ملی تصمیم گیری شود و در جلسه آتی ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان در این مورد جمع بندی صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: سنت‌ها و آداب رسوم مورد احترام است اما سلامت مردم اهمیت بالاتری دارد. بنابراین در این مورد با طمانینه بیشتری تصمیم گرفته می‌شود.

سهمیه آرد شهرستان شفت هم یکی از موضوعات دیگر مورد بحث این جلسه بود. سرپرست فرمانداری شفت با اشاره به گردشگر پذیر بودن شهرستان شفت در شش ماه اول سال گفت: این انتظار از سازمان غله است که در مورد میزان سهمیه شش ماه اول سال شهرستان شفت نگاه مساعدتری داشته

باشد.