اختصاصی _ گیلان بهتر نوین_در جریان شیوع ویروس کرونا از حدود یک سال و نیم پیش تا به امروز در استان گیلان و کل کشور،تمهیدات مدیریتی مناسبی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مدیریت دکتر ارسلان سالاری،رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و یکی از مدیران کاربلد و موفق گیلان و همچنین در حوزه های مختلف و معاونت های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی و… با همراهی و همکاری مدیریت ارشد استان و سایر دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، از جمله دستگاههای درگیر مستقیم و موفق بود که توانست با حضور همه جانبه در صحنه و آماده نگهداشتن مراکز بهداشتی و درمانی با ارائه‌ی خدمات به موقع به مردم با همراهی تلاشگران سایر دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی و بویژه همراهی سپاه قدس گیلان و دیگر نهادهای خدمات رسان درگیر با بحران،توانست کارنامه ی موفق و قابل دفاع ، ایثاگرانه و شجاعانه ای با فداکاری تمام کادر درمانی و لجستیکی از خود بر جای بگذارد.

حوزه درمانی و اورژانس

در این رابطه تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی و اورژانس گیلان با به روز رسانی امکانات و آماده سازی نیروی انسانی متخصص در تمام بخش ها،با آمادگی کامل در جریان طولانی مدت شیوع ویروس کرونا تا به امروز بطور شبانه روزی در حال ارائه‌ی خدمات به اقشار مختلف مردم بود که این روند با وجود کمبود منابع و امکانات بویژه در روز های اول، رضایتمندی مردم را فراهم کرده است.

حوزه ی بهداشت
این حوزه نیز با آمادگی کامل در جریان این همه گیری خسارت بار ،تمام امکانات و مراکز بهداشتی را با تجهیز کامل به مقابله با این ویروس منحوس رفت به طوری که در بخش خدمات رسانی به مردم درتمام مناطق از جمله شهرها و روستاهای استان اقدامات فوق‌العاده ای ارائه کرده و می کند.
همچنین در جریان شیوع ویروس کرونا به تعدادی از مادران باردار در مناطق مختلف خدمات بهداشتی و مراقبتی و درمانی داده شده‌است ،در ضمن در این مدت تعدادی از این مادران باردار به مناطق و مراکز بهداشتی در دسترس منتقل شدند تا در موقع لزوم ارائه ی خدمات به آنان آسانتر باشد.
همچنین در این مدت حدود یک سال و نیم با هدایت های ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمام معاونت ها از جمله معاونت درمان،پشتیبانی و بویژه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشدید ماموریت های سازمانی خود در حوزه های بهداشت محیط،بهداشت آب آشامیدنی و بهداشت مواد غذایی توانست نظارت کمی و کیفی مؤثری در این حوزه ها هم داشته باشد تا پروتکل های بهداشتی برای حفاظت از جان مردم بخوبی رعایت شود.

در این ارتباط خبرنگار ما در یک ‌گزارش میدانی از مردم در نقاط مختلف استان در ارتباط با عملکرد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و تلاش ها و ایثارگری های مدافعان سلامت و کادر درمانی در جریان شیوع ویروس کرونا جمعی از آنان جان عزیزشان را فدای ملت کردند و این تلاش مقدس همچنان ادامه دارد ،نظرشان جویا شد.
یکی از شهروندان رشتی در رابطه به خبرنگار ما گفت:
از مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کادر درمانی و تمام مدافعان سلامت در استان گیلان سپاسگزاریم و همچنین ادای احترام ویژه دارم به تمام شهدای راه سلامت مردم.انصافا در روزهای اول شیوع این بیماری خیلی تلاش کردند تا مردم را نجات دهند و این تلاش مقدس همچنان ادامه دارد.
وی افزود: به تمام تلاشگران عرصه ی سلامت یک دست مریزاد جانانه دارم.
در ضمن یکی از شهروندان لاهیجی نیز به خبرنگار گفت: همین جا وظیفه خود می‌دانم تا نسبت به شهیده خانعلی پور اولین پرستار و مدافع سلامت شهرم که جان عزیزش را برای دفاع از جان مردم تعظیم و تکریم نمایم و از تمام تلاشگران در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مدیریت تا کادر درمانی قدردانی میکنم.
همچنین در شهرستان صومعه‌سرا نیز خبرنگار از رضایتمندی مردم از عملکرد خوب کادر درمانی و شبکه ی بهداشت و درمان این شهرستان با توجه به امکانات موجود خبر داده است.
در شهرستان بندرانزلی نیز که در آن مدافعان سلامت از جان خود مایه گذاشتند تا مردم را از شر این ویروس وحشتناک در امان نگهدارند و پدر این راه شهدای گرانقدری را نثار کردند،مردم در پاسخ به پرسش خبرنگار در ارتباط با نحوه‌ی عملکرد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کادر بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی،اظهار رضایت از این فداکاری و ایثار داشتند.