اجتماعی » اخبار » اخبار شاخص » اخبار مهم » پیشخوان
کد خبر : 53134
دوشنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر انزلی برگزار شد ؛

برگزاری مانور مدیریت ستاد بحران در بندر انزلی

برگزاری مانور مدیریت ستاد بحران در بندر انزلی

 

هر ساله با شروع فصل زمستان و طبیعتاً تغییرات جوی و ریزش برف و باران در خیابانها و معابر و به ویژه در مناطق کوهستانی و برفگیر شرایط سختی در عبور و مرور ترافیکی ایجاد می شود و چه بسا مسدود شدن راه به دلیل سقوط بهمن، لغزندگی، یخبندان، آبگرفتگی و شکستن پل ها موجب ایجاد اختلال در تردد و احتمال حوادث زیان بار انسانی نیز شده است.

در چنین شرایط و موقعیتی برنامه ریزی های کارشناسی جامع پیش هنگام و مدیریت و برخوردار از امکانات نیرو و تجهیزات کامل کارساز عملیاتی می توانند ضمن پیشگیری حوادث، آمادگی مقابله با هر آنچه سبب بروز مشکلات متعدد در گستره و ترافیک جاده ها داشته و ایمنی رفت و آمد وسایل نقلیه موتوری را تا اکثر توان میسر، ملموس و اطمینان بخش نماید.

به همین منظور و برای مقابله با  احتمال وقوع هر نوع حادثه ای در مسیرهای ورودی و خروجی بندر انزلی مانور مدیریت ستاد بحران در این شهر تشکیل شد.

این مانور که بمنظور  اطلاع رسانی از آمادگی ماشین آلات و تجهیزات شهرداری بندرانزلی در وقوع شرایط غیر مترقبه  جوی صبح یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ برگزار شده بود با هدف ارزیابی آمادگی تجهیزات و ماشین آلات شهرداری و آرامش بخشی به شهروندان در آستانه ورود به فصل زمستان از میدان شهید جواد عبدحق تا اردوگاه شهید گل آور بندرانزلی برگزار شد.

در این مانور تعداد ۷۲ دستگاه و ماشین آلات شرکت داشتند و آمادگی خود را برای عملیات زمستانی به نمایش گذاشتند.

در این مانور تعداد ۴۶ دستگاه خودرو و ۱ دستگاه موتور سیکلت از اداره ماشین آلات، ۱۱ دستگاه خودرو و یک قایق موتوری از سازمان ایمنی و آتشنشانی و ۱ دستگاه اتوبوس از سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری بندرانزلی شرکت نمودند.

همچنین از سایر دستگاه های اجرایی شهرستان ۳ دستگاه خودرو از اداره راهداری ، ۳ دستگاه از اداره بنادر و کشتیرانی، ۲ دستگاه از هلال احمر، ۳ دستگاه از اداره آب و یک دستگاه از اداره گاز شرکت داشتند.

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در جلسه علنی شورا ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این مانور اظهار نمود: علاوه بر اجرای این مانور سالن بحران شهرداری  بندرانزلی نیز که در سال پیش افتتاح شده، بصورت ۲۴ ساعته آمادگی لازم برای فرماندهی عملیات در برابر هرگونه حوادث  احتمالی را دارد.

وی افزود: در سیل اخیر که ظرف مدت ۳ ساعت ۱۱۰ میلی متر باران بارید، نیروهای شهرداری در هر نقطه از شهر حضور داشتند.