اخبار » اخبار شاخص » اخبار مهم » پیشخوان » سیاست
کد خبر : 53142
دوشنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷

افتتاح محل استقرار پایگاه مقاومت بسیج شهید میری در بندر انزلی

افتتاح محل استقرار پایگاه مقاومت بسیج شهید میری در بندر انزلی

 

طی مراسمی که روز پنج شنبه با حضور دکتر پورقربان شهردار بندر انزلی ، سرهنگ صفاتی فرمانده سپاه بندر انزلی ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی، مسئولین و مدیران شهرداری برگزار شد،  محل استقرار پایگاه مقاومت بسیج شهید میری  در ساختمان مرکزی شهرداری بندرانزلی افتتاح شد.

بسیج از یک سو از تجربیات ارزشمندی برخوردار است و از سوی دیگر، به عنوان مولود انقلاب اسلامی، در مقایسه با سایر نهاد ها و ارگان ها نسبت به حفاظت از انقلاب و نظام اسلامی و تقویت روز افزون آن در زمیته های مختلف احساس تعهد و تکلیف بیشتری دارد و هم از امکانات لازم برای تقویت و استحکام ساخت درونی برخوردار است، بنابراین این نهاد مقدس، همچون گذشته، پرچمدار اقدام برای تقویت ساخت درونی نظام اسلامی می باشد و می بایست به پررنگ تر کردن نقش و جایگاه خود در این زمینه بپردازد.

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج و نیروی دریایی گفت: یکی از برنامه های  پیشنهادی من برای شهرداری بندرانزلی احداث پایگاه های مقاومت بسیج بوده و این موضوع در برنامه های آتی ما نیز است و نگاه ما به این موضوع بسیار  ویژه است.

شهردار بندرانزلی خاطر نشان نمود: پایگاه مقاومت بسیج  شهرداری بندرانزلی ۱۲ سال فعال بوده است ولی متاسفانه تا کنون جای مشخصی برای آن تعریف نکرده بودند.

وی اذعان نمود؛  حدودا صد و پنجاه نفر از همکارانمان در این پایگاه عضو هستند و این آمار قطعا با افتتاح این مکان و برنامه هایی که درآینده خواهیم داشت افزایش می یابد.

سرهنگ صفاتی فرمانده سپاه بندرانزلی در ادامه  این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج و نیروی دریایی از زحمات شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی تقدیر و تشکر نمود.

صفاتی  افزود: با توجه به شرایط خاص کشور، مدیران در راس تا به پایین، باید با روحیه بسیجی و جهادی پای کار باشیم چنانچه اگر در جبهه های جنگ آن روحیه جهادگرانه و بسیجی نبود شاید سرنوشت کشور گونه ی دیگری رقم می خورد .

ویت خاطر نشان کرد ؛ حضور بسیج، سپاه ارتش، نیروی دریایی و … فضایی را ایجاد کرد که یک وجب از خاک کشورامان را به رژیم صدام که بسیاری از کشورهای دنیا پشتیبانش بودند ندهیم.