اخبار » اخبار شاخص » اخبار مهم » پیشخوان
کد خبر : 65407
چهارشنبه - ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

گیلان از کمبود زیرساخت‌های درمانی رنج می‌برد|وزارت بهداشت توجه بیشتری به گیلان کند

گیلان از کمبود زیرساخت‌های درمانی رنج می‌برد|وزارت بهداشت توجه بیشتری به گیلان کند

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز با حضور در وزارت بهداشت با دکتر جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت دیدار و گفتگو کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضعف‌های عدیده حوزه درمان استان، اظهار کرد: گیلان به شدت در بخش زیرساخت‌های درمانی رنج می‌برد و برای رفع آن، می‌طلبد وزارت بهداشت توجه بیشتری به این بخش داشته باشد.

سالاری با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت رفع کمبودهای استان در زمینه تجهیزات پزشکی تشخیصی، افزود: طی ماه های اخیر بیشترین تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای سرازیر شدن امکانات و تجهیزات سرمایه‌ای و پزشکی تشخیصی بوده، اما همچنان در این بخش نیازمند مساعدت حوزه های مختلف وزارت بهداشت، از  جمله معاون درمان هستیم.

وی عقب ماندگی های گیلان در اجرای پروژه های طرح تحول سلامت را قابل توجه دانست و گفت: از ۱۰ کلینیک ویژه طرح تحول سلامت تنها دو کلینیک به مرحله بهره برداری رسیده و مابقی پیشرفت کمی دارند در حالی‌که سایر استان‌ها تمام پروژه های طرح تحول سلامت خود را اتمام و به بهره برداری رسانده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای نشان دادن کمبود زیرساخت‌های درمانی استان به مسوولان عالی کشور به کار گرفته ام، تصریح کرد: علاوه بر حساس کردن سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر متولیان حوزه سلامت، کمبود امکانات درمانی، فضای فیزیکی نامناسب، معوقات کارکنان و تجهیزات تشخیصی پزشکی به سمع و نظر معاون درمان وزارت بهداشت نیز رسیده و امیدوارم افزایش بودجه و تخصیص امکانات درمانی نتیجه حسن توجه مسوولان وزارت بهداشت به حوزه سلامت گیلان باشد.