آمار به سبک استاندار و مدیرکل صمت استان؛

آخر چند واحد تولیدی گیلان در دولت سیزدهم احیا شد و نامشان چیست؟

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان به مناسبت هفته دولت گفته است « از آغاز دولت سیزدهم ۹۷ واحد راکد و نیمه فعال به چرخه تولید بازگشته اند» این در حالی است که همین جناب ایشان آبان ماه سال گذشته سخنان استاندار گیلان مبنی بر  احیای ۱۶۲ واحد تولیدی کشاورزی خدماتی و گردشگری را تایید کرده […]

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان به مناسبت هفته دولت گفته است « از آغاز دولت سیزدهم ۹۷ واحد راکد و نیمه فعال به چرخه تولید بازگشته اند» این در حالی است که همین جناب ایشان آبان ماه سال گذشته سخنان استاندار گیلان مبنی بر  احیای ۱۶۲ واحد تولیدی کشاورزی خدماتی و گردشگری را تایید کرده بود.

این که چگونه واحدهای تولیدی احیاء شده در استان گیلان آب رفته اند یک سوال است و این که چرا  آمار جزئی این واحدها به اطلاع رسانده نمی‌شود یک سوال دیگر!

گفتنی است خود آقای استاندار مرداد ماه امسال تعداد واحدهای تولیدی احیا شده را ۱۱۹ واحد در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی اعلام کرده است که نقص سخنانش در آبان ماه بود.  یعنی هرگونه که حساب کنیم بازهم آمار و ارقام مدیران استانی دولت سیزدهم کاهش پیدا کرده است.

البته در مورد احیای واحدهای تولیدی نیز حرف و حدیث بسیار است. به عنوان مثال رشت الکتریک که مسئولان این دولت در بروق و کرنا کردند که کارخانه را احیا و به مسیر تولید برمی‌گردانند و حقوق از دست رفته مردم بازپس گرفته می‌شود و ما همچنان منتظریم!

این وسط البته مدیرکل صمت و استاندار  هیچ اشاره‌ای نمی‌کنند که در طی این مدت دهه ها واحد صنفی از جمله مراکز خدماتی و کافه و رستوران‌ها به دلیل بی حجابی پلمپ شدند و به دنبال پلمپ‌های متعدد تعطیل هم شده اند. از نظر این مسئولین تنها آمار احیایی قابل قبول است که خودشان می‍گویند. کاری هم ندارند که هیچ جزئیاتی از آن تاکنون اعلام نشده است.