آقای قالیباف! شما و این‌همه صداقت و صراحت و شجاعت؟

  آقای قالیباف، سخنان‌تان دربارهٔ اینکه مدیران کشور هر سال ۱۰۴ میلیارد دلار را آتش می‌زنند، مغز استخوان هموطنان‌مان را هم سوزانده است. می‌خواستم بگویم آفرین به شجاعت‌تان، مرحبا به صداقت‌تان، درود بر صراحت‌تان، اما نتوانستم. چرا؟ عرض می‌کنم. می‌دانید اگر یک چهره رسانه‌ای این عدد بزرگ را بیان می‌کرد، الان فلان سازمان و قرارگاه […]

 

آقای قالیباف،

سخنان‌تان دربارهٔ اینکه مدیران کشور هر سال ۱۰۴ میلیارد دلار را آتش می‌زنند، مغز استخوان هموطنان‌مان را هم سوزانده است.
می‌خواستم بگویم آفرین به شجاعت‌تان، مرحبا به صداقت‌تان، درود بر صراحت‌تان، اما نتوانستم. چرا؟ عرض می‌کنم.

می‌دانید اگر یک چهره رسانه‌ای این عدد بزرگ را بیان می‌کرد، الان فلان سازمان و قرارگاه و تشکیلات، برایش پرونده ساخته بودند و حتی همین رفقای رسانه‌ای اصولگرای خودمان، خروار خروار به او ناسزا می‌گفتند که خلاف امنیت ملی گفته‌ای و تشویش اذهان عمومی کرده‌ای و به دولت مردمی تهمت زده‌ای؟ و چون حرف دشمن را زده‌ای، بنابراین باغی و یاغی و طاغی شده‌ای؟

آقای رئیس مجلس! برای شهروندانی که همچون شما توی یخچال‌شان آنقدر میوه نیست که وقتی نوه‌شان به خانه‌شان بیاید شرمنده نشوند، این عدد خیلی بزرگ است. آنها بلافاصله ۱۰۴ میلیارد دلار را به ۸۵ میلیون جمعیت کشورشان تقسیم می‌کنند و می‌بینند سرانه هر نفر ۱۲۲۳ دلار است و وقتی آن را در قیمت روز دلار «۵۰ هزارتومان» ضرب می‌کنند، سر از ۶۰ میلیون تومان در می‌آورد و بعدش با یک حساب سرانگشتی می‌فهمند که برای نوه‌ها می‌توانند مهمانی لاکچری هم بگیرند!

آقای قالیباف!
این مدیرانی که این ۱۰۴میلیارد دلار ناقابل را آتش می‌زنند، کجا هستند؟ چه کسانی هستند؟ لابد شما خیلی‌هاشان را می‌شناسید. خب چرا چهارنفرشان را اسم نمی‌برید؟ آیا در همین دولت فخیمه کنونی و در مجلس جلیله فعلی هم هستند؟ خود شما چطور؟ جزو همانهایید؟ اگر هستید چرا در قدرت مانده‌اید؟ می‌خواهید بمانید و سال آینده هم ۱۰۴ میلیارد دلار دیگر آتش بگیرد و شما هم در آن نقش داشته باشید؟

وقتی یک مسئول در گذشته و حال به بدگویی از اوضاع مملکت می‌پردازد، حال آدم بد می‌شود. چون می‌بینیم ما شهروندان عادی که کاری دست‌مان نیست، همین حرفهای مسئولان را کم و بیش می‌دانیم و فقط غصه می‌خوریم. پس فرق ما مردم با صاحبان قدرت چیست؟ پس چرا از ما رأی گرفته‌اند؟ رأی گرفته‌اند که فقط از آتش زدن ۱۰۴ میلیارد دلار حرف بزنند و توی دل ما را خالی کنند؟

آقای قالیباف! کاش در حرفهایتان معلوم می‌کردید مخاطب‌تان کیست؟ آیا دولت آقای رئیسی هم زبانم لال، مخاطب شماست؟ یا از ترس اینکه مبادا توپخانه‌هایشان علیه شما غرش کنند؛ لام تا کام علیه دولتِ وقت چیزی نگفتید؟ این دولت به روایت مسئولانش و رسانه‌هایش از زمان هوخشتره تا امروز، موفق‌ترین و قدرتمندترین و پاک ترین و پرکارترین دولت است؛ هر چند این همه کمالات و جمالات و جلالات! فقط بر صفحه تلویزیون و روزنامه‌ها منقوش است و آنچه در سفره مردم نشسته، دود و خاکستر ناشی از آتش‌زدن همان ۱۰۴ میلیارد دلار است. آیا جرأت دارید لبه نقدتان را با صراحت متوجه یک مسئول دولت کنید؟

فکر می‌کنید اگر همین سهم ۱۲۲۳ دلار هر نفر را به هر شهروند ایرانی بدهید، خودش بلد نیست چه جوری آتش بزند؟!

حرف زیاد است اما کوتاه کنم.
آقای قالیباف! *حرفهای‌تان بدجوری بوی زُهم انتخابات می‌دهد.*