نیویورک تایمز:

آمریکا آماده ی حمله ی مجدد علیه مواضع نیرو های نزدیک به ایران در سوریه بود، اما کاخ سفید جلوی آن را گرفت

نیویورک‌تایمز: آمریکا آماده‌ی حمله‌ی مجدد علیه مواضع نیرو‌های نزدیک به ایران در سوریه بود، اما کاخ سفید جلوی آن را گرفت.

نیویورک‌تایمز نوشت: «با وجود آمادگی ارتش آمریکا برای حمله دوم به نیرو‌های تحت حمایت ایران در سوریه پس از حمله مجدد آنان به مواضع آمریکایی، کاخ سفید تصمیم گرفته که فعلا ادامه حملات تلافی‌جویانه را متوقف کند.» به نوشته این نشریه، هواپیما‌های جنگی ایالات متحده اواخر روز جمعه آماده انجام دور دوم حملات تلافی‌جویانه بودند، اما به گفته یک مقام ارشد ایالات متحده کاخ سفید جلوی آن را گرفت.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ به نوشته این نشریه، هواپیماهای جنگی ایالات متحده اواخر روز جمعه آماده انجام دور دوم حملات تلافی‌جویانه بودند، اما به گفته یک مقام ارشد ایالات متحده کاخ سفید جلوی آن را گرفت.

نیویورک‌تایمز نوشت: روز دوشنبه، پس از چند روز آرامش در منطقه، مقامات دولت بایدن گفتند که ارتش آماده پاسخگویی به هرگونه تهدید جدید علیه پرسنل ایالات متحده است، اما به نظر می‌رسد که آن‌ها از تشدید حملات رفت و برگشت که منجر به یک جنگ گسترده‌تر با ایران و نیروهای نیابتی‌اش می‌شود، اجتناب می‌کنند و همچنان بر مأموریت گسترده‌تر خود در کمک به ریشه‌کن کردن حامیان مالی داعش در منطقه که هنوز حملات چریکی انجام می‌دهند، متمرکز می‌مانند.

در جریان حمله هفته گذشته نیروهای موسوم به «نیابتی» به مواضع نیروهای آمریکایی در سوریه یک پیمانکار آمریکایی کشته و یک پیمانکار دیگر و پنج سرباز آمریکایی زخمی شدند.

جت‌های جنگنده اف-۱۵ ایالات متحده، روز پنجشنبه به مواضع گروه های نزدیک به ایران حمله کردند.

این اقدام، سبب شد که روز جمعه حملات موشکی و پهپادی دیگری که منجر به زخمی شدن یک آمریکایی دیگر شد، انجام شود.